KOVA DOLUNAYI
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

KOVA DOLUNAYI

15 Ağustos 2019 - 09:46

 

KOVA DOLUNAYI (15 Ağustos 2019)
  15 Ağustos, kova burcunun 22 derecesinde, saat 15:30’da Dolunay gerçekleşecek. Dolunay Ay ve Güneş’in tam karşıt olarak Ay’ın ışığını maksimum yaymasıyla her şeyin açıkça seçildiği dolayısıyla da restleşmelerin, tamamlanmaların yaşanacağı bir görünümdür. 
  Dolunay kova burcunda 2/8 aksında maddi değerlerimizi ve kaynaklarımızı temsil etmektedir ve tek başına meydan okumaktadır, kova burcu; sıra dışı, bağımsız, farklı ve hümanisttir çünkü insanın özel bir canlı olduğu görüşüne sahiptir, sabit niteliktedir ve hava elementinde oluşuyla ise zihinsel konularda oldukça aktiftir, özgürlükçü düşünce yapısı, eşitlik yanlısı, gerçekçi bakış açısı, bireyselliğe verdiği önem, toplumsal konular, arkadaşlar, gruplar, isyan ve inat, teknolojik aletler, uzay, uçaklar, mucitlik, anilikler, sürprizler işlediği temalar arasındadır. Dolunayın modern yöneticisi sıra dışılığıyla tanıdığımız Uranüs iken, klasik yöneticisi Satürn’dür. Satürn kendi burcu oğlakta, güney düğümüyle kavuşumdur, retro oluşları ise bu Dolunayın geçmişten gelen konularda sınırlar, kısıtlamalar, ödev ve sınavlarımız olacağını hatırlatmaktadır bizlere, kova temalarıyla alakalı. 
 Dolunayın karşıtı Güneş aslan burcunda ve kadını temsil eden Venüs’le tam kavuşumdur, Cazimi gezegenin Güneş’in kalbinde olması demektir ve gücüne işaret eder, otorite figürleri, büyüklerden destek niteliğinde bir görünümdür. Aslan burcu ise lüks, cömertlik, gösterişi temsil ederken ateş elementi cesur, hızlı, atak, istekli, çabuk sinirlenmekle ilgilidir dolayısıyla olgun, sabırlı ve esnek olmakta fayda var. Ay Venüs karşıtlığı ise kadınların başkaldırmasına bireyselleşme ve özgürleşmek isteğine neden olabilir, yine aslan burcundaki Venüs/Mars ile kavuşumu ise enerjinin açığa çıkmasını sağlayacaktır. İkili ilişkiler ve parayla ilgili konulara işaret eden bu görünüm ortak hisseler, miras, nafaka, şans oyunları, kredi, borçlar gibi temaları su yüzüne çıkararak birtakım hesaplaşmalara veya uzlaşılara maruz kalırken dönüşümlere de neden olabilecektir. Aslan stelyumundaki diğer gezegen ise Merkür’dür. Boğa burcundaki Uranüs ile Merkür arasındaki stresli açı, para konularına, sinirlerin zayıflamasına ve iletişimsel gerginliklerle dil yaralarına sebebiyet verecek niteliktedir, dikkat edilmesi gerekir.    
  Dolunayın yükseleni ise ateş elementi yay burcudur, yöneticisi Jüpiter’de yine Yükselen ’de yerleşmiştir. Jüpiter basın-yayın, yabancı kültürler, adalet, eğitim, akademik konular, inançlar ve felsefe gibi temaları içermektedir. Astroloji ’de en büyük iyicil olan Jüpiter artık geri hareketini tamamladı, karşıtı ikizlerdeki Şans noktasıyla bizlere şans ve fırsat vaat etmektedir. İkizler burcu iletişim, haberleşme, yakın çevre, trafik, basın yayın konularını içerir. 1/7 aksı ben-sen karşıtlığına, değişken burçlarda oluşu ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık, danışmanlık, hak-hukukla ilgili konularda şartların değişkenliğine işaret edebilir. Kova Dolunay’ının bütünün hayrına olması dileğiyle.
  Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar