MARS AKREP BURCUNA GEÇİYOR
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

MARS AKREP BURCUNA GEÇİYOR

18 Kasım 2019 - 01:04

MARS AKREP BURCUNA GEÇİYOR (19 Kasım 2019/3 Ocak 2020)
   Mars; Roma mitolojisinde Jüpiter ve Juno’nun oğludur, Yunan mitinde ise Ares olarak geçer, savaş ve mücadele tanrısıdır, anlamı ‘parlak ve yakıcıdır’, koç burcunun gündüz, akrep burcunun ise gece yöneticisidir, oğlak burcunda yücelime sahiptir, boğa ve terazide zararlı çalışır. Zodyak çemberini ortalama 2 yılda tamamlayıp, her burçta da 2 ay civarında kalır. Böylece transit ettiği burcun temalarını da açığa çıkartmış olur. 
   Mars nasıl harekete geçtiğimiz, hangi konularda inisiyatif alıp, mücadele ettiğimiz, atılım ve girişimlerimiz, kazanmak için nasıl savaştığımızla alakalıdır. Tutku, hırs, rekabet ve isteklerimizdir, öncülük, liderlik, spor, kas gücü, savaş, öfke, kavga, ölüm, cinsellik ve sabırsızlığı diğer temaları arasındadır.
   Mars akrep burcunda yönetici olduğu için güçlü çalışır. Mars’ın hareket enerjisi açık, direk ve nettir, önce harekete geçer sonra düşünür. Akrep burcu ise; su elementinde, sezgisel, hassas, kırılgan ve içe dönük bir yapıya sahiptir, dayanıklı, sessiz, derin, gizemlidir, cinsellik önemlidir. Tüm potansiyelinin açığa çıkacağı bu süreçte akrep; kontrol etme güdüsü, gücü elde tutma isteği, tutku, hırs, azim, şüphe, kıskançlık, dayanıklılık gibi temalarıyla beraber, yıkıcı güç savaşlarına girmesi söz konusudur. Fakat gücü kazanmaya çalışırken acizliği deneyimlemesi de muhtemeldir. Ne zaman ki içinde ki güçlü tutku ve hırsı bırakır, ölümü idrak eder, diğer kişilerle aynı gemide olduğunu, herkesi olduğu gibi kabul eder ve yıkıcı gücün, hırsın, manipülasyonun aslında hiçbir şey kazandırmadığını anlarsa, işte o zaman diğerleriyle aynı frekansta omuz omuza yol almak gerektiğinin bilincine varır. Bunu başarması yeniden doğması büyük dönüşümünü gerçekleştirmesi demektir, bu değişimde krizle gerçekleşir. Doğum, yaşam ve ölümün var olduğu hayatta, direnmek, tutmak yerine akışa izin vererek ’ya hep ya hiç’ ‘ya benim ya kara toprağınsın’ gibi takıntılardan arınmak içindir de aynı zamanda Mars transiti, 2 yılda bir aynı burca gelerek bir nevi toparlayıcı, yenileyici enerjiler vererek. Mars akrep transitini doğum haritamızda akrep burcunun düştüğü alanın temalarıyla deneyimleyeceğiz hepimiz. 24 Kasım 2019’da Mars, boğa burcunda geri giden Uranüs’le karşıtlık yapacak, bu da maddi ve manevi güvencelerimiz, finans, eşin ortağın parası, kredi, vergi, borçlar, nafaka, miras, toprak gibi temalarla geçmişten gelen, sürprizli beklenmedik -/+ gündemlere yol açabilir. Mars’ın akrep yolculuğu, 3 Ocak 2020’de yay burcuna geçmesiyle son bulacaktır. Bütünün hayrına olması dileğiyle.
   Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar