MARS BAŞAK BURCUNDA
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

MARS BAŞAK BURCUNDA

19 Ağustos 2019 - 08:32

 

MARS BAŞAK BURCUNDA (18 Ağustos-4 Ekim 2019)
  Mars başak burcuna geçti. 
  Astroloji ’de Mars nasıl harekete geçip, nasıl mücadele ettiğimiz, enerjimizi nasıl harcadığımız, olaylara verdiğimiz tepki ve kendimizi nasıl savunduğumuz ile ilgilidir, kas yapısı, agresyon, acelecilik, öfke, cesaret, cinsellik, meydan okuma, savaş, kesici aletler ve ameliyatlar gibi temalara sahiptir. Mars Astroloji 'de, koç ve akrep burcunun yöneticisidir ve kötücül olarak nitelendirilir.
  Başak burcu ise titiz, çalışkan, toprak elementi oluşuyla, somut, gerçekçi, mükemmeliyetçi, analist, eleştirisel, mantıklı ve sağlamcı bir burçtur. Değişken niteliğiyle ise şartlara hemen uyum sağlar.
  Düşünmeden harekete geçen Mars’a göre, başak ince eleyip sık dokuyacak, yararlıyı yararsızdan, sapı samandan ayıracak, mükemmeliyetçiliğiyle en doğru ve mantıklı stratejiyi geliştirecektir. Mars başak kombinasyonunda bizler, başağın akılcı, hesaplı, detaycılığı ve Mars’ın enerjik, savaşçıl, rekabetçiliğiyle birlikte birçok işin üstesinden gelebiliriz. Sağlık, hijyen, temizlik, titizlikle uğraşı ve mücadeleler bu sürecin konuları arasındadır. Fazla mükemmeliyetçilik diğerlerini eleştirmemize neden olacaktır bu başağın sakınmamız gereken gölgesidir.
  Başak burcu Astroloji ‘de 6.evin sahibi olarak sağlığı temsil eder, konuları ise bağırsaklar, karın ve diyaframdır. Bu süreçte, beslenmeye dikkat etmeli, sağlık kontrollerimizi ihmal etmemeliyiz, başak sağlık konusunda pimpirik verebilir, ruh ve beden sağlığımızda önem arz etmektedir. Ayrıca "sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" diyerek diyet yapıp, spora başlayabiliriz. Bizler doğum haritalarımızda başak burcunun bulunduğu alanın konularıyla ilgili Mars başak temalarını deneyimlerken, açıları da (-/+) etkilere neden olacaktır.
  4 Ekim 2019'da Mars başak burcundaki yolculuğunu tamamlayarak terazi burcuna geçecektir. 
  Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar