MARS TERAZİ BURCUNDA
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

MARS TERAZİ BURCUNDA

06 Ekim 2019 - 13:39

MARS TERAZİ BURCUNDA (4 Ekim-19 Kasım 2019)
   Mars akrep ve koç burcunun yöneticisidir, 4 Ekim’de terazi burcuna geçti.
   Mars; nasıl harekete geçtiğimiz, inisiyatif alma şeklimiz, enerjimizi nasıl kullandığımız, zorluklarla mücadele şeklimiz, tutku, hırs ve isteklerimizi ne yönde kullandığımız nasıl savaştığımız ve rekabet ettiğimizle ilgilidir, öncülük, liderlik, spor, kas gücü, savaş, ölüm, cinsellik diğer temaları arasındadır.                      
   Terazi burcu ise; ikili ilişkiler, barış, uyum, uzlaşı, huzur, keyif, hak-hukuk, adalet, evlilik, ortaklık, sanat, estetik, diplomasi gibi temalara sahiptir. Mars terazi burcunda zararlı çalışır çünkü ,ikisinin temaları birbirine zıttır. Bu durumda Mars’ın terazi seyrinin hayli enerjik geçeceğini söyleyebiliriz. Terazinin barış isteyen teması, savaşçı Mars’ın sabırsız davranarak, ikili ilişkilerde kavgacı yaklaşımıyla sorunlara neden olabilecektir. Terazinin uyum, uzlaşı yanlısı olması Mars’ın harareti karşısında ısınacak, olaylara, o da tepki verir duruma gelebilecektir. Aslında Mars’ın karşısında en sakin terazi bile kayıtsız kalmakta zorlanacaktır. Bu olaya başka bir cepheden bakalım isterseniz; terazinin gölgesi olan, uyum için ilişkilerde haksızlıklara göz yumması sonucu biriken sorunlara, bir anlamda Mars, yoğun enerjisiyle el koyup terazinin adaleti sağlanması için, itici güçle harekete geçmesini bir şeyler yapmasını istemektedir, terazi ise her zaman ki diplomasisiyle, naifliğini koruyacak ve kimseyi kırmamak adına, sorunlara göz yumacaktır. Oysa Mars’ın bir önceki terazi transiti, 23 Ekim- 9 Aralık 2017’de gerçekleşmişti. Sevgili teraziler ne dersiniz? O tarihten bu yana hangi eşitsizliklere göz yumdunuz? Alma verme dengesini sağlayabildiniz mi? İşte karşınızda Mars transiti! Belki de her zaman ki zarafetinizle terazinin kefesini eşitlemeli, ikili ilişkilerde de karşılıklı adaleti sağlayarak özgürleşmeyi ve özgürleştirmeyi denemelisiniz, bunu gerçekleştirdiğiniz takdirde, Mars’ın savaşçıl, itici gücüne maruz kalmadığınıza şahit olabilirsiniz. Sadece gökyüzünün sembollerinin, bize mesajını doğru idrak ederek görev ve sorumluluklarımızı gerçekleştirebiliriz veya gezegenlerin transitlerinden nasibimizi alırız, sistem böyle çalışıyor!
   Mars sağlıkta; baş bölgesi, üreme organları, migren, kas hastalıkları, ateşli hastalıklar, yanıklar ve ameliyatları temsil eder, bunlar bu dönem görülebilecek sağlıkla ilgili temalar arasındadır. Yine bu dönemde; politika, yargı, adalet, sanat, estetik, güzellik, evlilik, ortaklık, spor ve kas gücüyle ilgili temaların agresyona maruz kalabileceği ve dengelerin hassaslaşabileceği durumlar söz konusu olabilir. Bütüne hayırlı olması dileğiyle sevgi ve barışla kalın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar