MERKÜR BAŞAK BURCUNA GEÇTİ
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

MERKÜR BAŞAK BURCUNA GEÇTİ

04 Eylül 2019 - 08:26

MERKÜR BAŞAK BURCUNA GEÇTİ (29 AĞUSTOS- 14 EYLÜL)
  Merkür yüceldiği başak burcuna geçti. İletişim ve zekayı temsil eden Merkür, hava elementi ikizler ve toprak elementi başak burcunun yönetici gezegenidir, başak burcunda analitik çalışır, kişi hızlı düşünüp hızlı kara verir, pratiktir, plan ve programlı hareket eder, hesap kitap işleri ve yaşanacak sorunlara karşı çözüm odaklıdır, bilginin faydalı olanını ayırıp, faydasız olanı eleyip, ayrıntılara dikkat ederek analiz eder, mükemmeliyetçiliği, detaycılığı ve doğruculuğu kişileri eleştirmesine neden olacaktır, bu süreçte kalp kırmamaya çalışalım.
  Hareketli ve seyahati seven Merkür başakta daha somut olacak, ayağı yere sağlam basacaktır. Düşüncelerimiz hizmet odaklı olacaktır, yararlı olmak için çalışacağız, bu süreçte sağlığımıza dikkat etmeliyiz, sağlıklı beslenme, diyet, egzersiz konuları gündemimizde olabilir. Gündelik hayatımızda ise kurslar, mesleki seminerler gibi bir takım eğitim hareketleri dahil olabilir. 
   4 Eylül’de kısa bir süreliğine Merkür, Güneş’in kalbine girerek Cazimi oluşturacak. Cazimi nedir? Merkür Dünya ile Güneş’in arasından geçerek, Güneş’le aynı enlem, burç ve derecede olmasıyla, nadir görülen bir gökyüzü olayını gerçekleştirecek ve bu geçiş anında, Güneş’in kalbine yani Kral’ın tahtına oturacak ve başak temalarıyla sözünü geçirecektir. Astroloji ’de Cazimi, Arapça ’da "KRAL’IN KALBİ" olarak anılır. Güneş’in en büyük ışık ve enerji, yaşam kaynağımız, yaratıcılık, istek, irade, kimlik ve benliğimiz olduğunu düşünürsek, Cazimi’nin; yolumuzu aydınlatıcı, güç verici etkisini de hissetmemiz gerekir, bunun içinde niyet, istek, dilekler için dua, meditasyon, ritüel gibi bize uyan içe çekilme yöntemlerine başvurabiliriz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar