URANÜS BOĞA BURCUNDA GERİ GİDİYOR
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

URANÜS BOĞA BURCUNDA GERİ GİDİYOR

11 Ağustos 2019 - 09:26

URANÜS BOĞA BURCUNDA GERİ GİDİYOR (12 AĞUSTOS 2019)
  Uranüs, kova burcunun modern yöneticisidir. Astroloji ’de; devrim, asilik, isyan, şimşek, patlama, anilik, şok edici olaylar, icat, astroloji, uçaklar, bilgisayar, teknolojik aletler, güçlü sezgiler, ilerici düşünceler, orijinal, yaratıcı dahice fikirler, beklenmedik yerden gelebilecek beklenmedik şok edici sürprizlerdir. Dahilik ve delilik arasında icat ve buluşlar, şimşek hızıyla yanan ışıkla birlikte aydınlanmalar, uyanıştır.
   Hayallerin özgürleşerek tahmin edilemeyecek buluşlara imza atmasıdır Uranüs! 
  Boğa burcu, toprak elementinde ve sabit niteliktedir. Boğanın maddi güvenceye önem veren, hareketi ve değişimi sevmeyen, kararlı, sabırlı, dayanıklı yapısıyla, Uranüs’ün heyecanlı, hızlı, farklılık seven doğası uyum sağlamayacaktır. Uranüs boğa burcunda iken, kişisel ve sosyal değerler önem kazanır, kaynaklarla ilgili güvence önemlidir, üreme temaları, sanat ve sanatçılar, ekonomik meseleler, toprak hareketleriyle ilgili öngörülemeyen konular, geniş kitlelere yayılabilecek ekonomik çalkantılar gündem oluşturabilir.  
  Uranüs 12 Ağustos 2019’da boğa burcunda iken geri hareketine başlayacaktır. Gezegenin geri gitmesini; yansıttığı temalardan geri çekilme, görevini yerine getirememe olarak tanımlayabiliriz. Uranüs retro iken kişi, kendisi olmak, özgürleşmek isteyebilir, isyan edebilir. Oysa Uranüs toplumsal bir gezegendir, dolayısıyla da kişilerin aynı duyguları paylaşması sonucunda, kitlesel grup ve topluluklara dönüşmeleri söz konudur. Ekip olarak bireyselleşme isteği onları yalnızlığa iterken toplumsal tezatada örnek oluşturmaktadır. Kısıtlamalar, engeller, sınırlar, ödevler, otorite figürleri ve yaşlılar bu jenerasyonun sınavları arasındadır. Çünkü kova burcunun klasik yöneticisi Satürn’dür. Uranüs’ün bir burçta 7 yıl kalması, Zodyak çemberindeki tam turunu ise ortalama olarak 84 yılda tamamladığını düşünürsek, bu yavaşlığın suya atılan taş gibi, etkilerinin uzun vadede dalga dalga geniş kitlelere yayılacağını söyleyebiliriz. 
  Retro Uranüs huzursuzdur, gelenekleri reddeder, asileşir, sosyal gibi görünsede, uzaklaşmalar, farklı görünme isteği, özgürleşme çabaları, kışkırtılma, adaletin olmadığı yerde, gelenekselleşmiş fakat güvenli sandığımız düzeni, kitleleri peşine takarak yıkma ve yerine derhal yeni bir düzen kurma, gölgeleri arasındadır. Hepimiz doğum haritalarımızda boğa burcunun bulunduğu alanda Uranüs’ün retro etkilerini hissedebiliriz.    
  Uranüs’ün boğa burcundaki retrosu 11 Ocak 2020’de son bulacaktır. Bu süreçte retro etkileri yavaş yavaş sonlanacak ve gezegen enerjisini ileri harekete geçmesiyle olması gerektiği gibi hissettirecektir.         
  Ayrıca mübarek Kurban Bayramınızı kutluyorum, bütüne hayırlı olmasını diliyorum, sevgiyle. 
  Halime Canıtez

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar