VENÜS TERAZİ BURCUNA GEÇTİ
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

VENÜS TERAZİ BURCUNA GEÇTİ

19 Eylül 2019 - 13:38

VENÜS TERAZİ BURCUNA GEÇTİ (14 EYLÜL-8 EKİM 2019)
  Venüs; güzellik, cazibe, barış, sevgili, ilişki, evlilik, sevgi alma-verme, para, konfor, iştah, değer verme, zevk, paylaşma, eğlence, keyif, sanatsal konular, estetik, kıyafet, moda, sosyal aktiviteler, düşkünlük, romantizm, flört, uyum, arkadaşlık, ziyaretler, diplomasi gibi temaları içerir. Çekim gücüyle ilgilidir, düşündüklerimizi  kendimize çekeriz Venüs temalarıyla. Astrolojik olarak 2. büyük iyicil olan Venüs’ün, doğum haritalarımızda düştüğü alan, şans faktörünün bize hangi konularda güleceğinin, gezegenlerle bağlantıları ise; bu bağlantıların şans mı, stres mi yaşatacağının göstergesidir. 
  Terazi burcu ise; ortaklık evinin sahibidir, yaşamımızdaki ortaklıklara işaret eder, eş, ev arkadaşlarımız, iş ortağımız ve her türlü ikili ilişkilerimizi temsil etmektedir. Adalet, bilge, hâkim, barış, sanat, uzlaşı, entelektüel insan, zarif, saygılı, nazik, arabulucudur. İlişkide olmak uğruna sevmediği kişiyle olması ise gölgesidir. Diplomatik terazi her zaman uyum, denge ve barış adına, sürdürdüğü ilişkilerin her iki taraf içinde büyük kayıp olduğunu ve kendi özünden ödün vererek diğerinin görüş ve düşüncelerini benimseyecek kadar, girdiği çıkmazı, kabullenmekte zorlanır. Oysa ki karşıt burcu olan koç; onu ben demeye, kabullenici olmaktan çıkmaya, kendisi olmaya, mücadele ve rekabete çağırır, kişi bu davete icabet ederse burcunun gölgelerinden kendini korumuş olur, dolayısıyla da, yaşamını gerçek anlamda işte o zaman dengelemiş olur, o hassas terazisiyle. 
  Venüs terazi burcunun yönetici gezegenidir, 14 Eylül’de kendi burcuna geçti. Bu konumda işlediği temaları en iyi şekilde hayata geçirecektir. İkili ilişkiler, uyum, finans, eşitlik, ortaklık, evlilik, nişan, söz, danışmanlık, hak-hukuk, yenilikler, önceki yargıları, yöntemleri gözden geçirmek, var olan sorunları çözme girişimleri, denge, sadelik, güzelliğe merak, sosyalleşmek, gruplar kurmak, arkadaşlık, romantizm, diplomasi, bu dönemde her türlü sanatsal kurs ve aktivitelerle sosyalleşmek isteyeceğimiz temalar arasındadır. Haritalarımızda terazi burcunun bulunduğu yerleşim; bize her türlü ikili ilişkilerin ve sosyalleşme arzumuzun nerede gerçekleşeceğini ve ilişkide bulunduğu gezegenler ve açılar ise bu ilişkinin getireceği koşulları gösterecektir. Aynı zamanda doğum haritamızla gelen bu ilişki göstergesi; geçmişimizden getirdiğimiz karmayı, bu hayatta nasıl çözüme kavuşturabileceğimizi, bize ifade etmektedir. Kolaylıkla olması dileğiyle.
   Sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar