YAY YENİAYI 
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

YAY YENİAYI 

04 Aralık 2018 - 21:49


  7 Aralık 2018'de Yay burcunun 15. derecesinde  Yeniay gerçekleşecek.  Güneş ve Ay'a büyük iyicil Jüpiter eşlik ediyor bu konumda,  uzak hedefler, idealler, yabancılar, yabancı diller, felsefe, inançlar, üniversiteler ve akademisyenler, yargı konuları gündem oluşturabilir. Yeniayın Yükseleni öncü burç Oğlak. Güneş'in ve Yükselenin yöneticileri kendi burçlarında ve güçlü konumda, yani desteğe hazır, ayrıca yükselendeki şans noktasıda topraktan destek veriyor. Fakat  Yeniayda girişim hareket ve enerjiyi sağlamasını beklediğimiz Mars ateşli doğasına ters olan, Balık burcunda hemde yöneticisi Neptün'le tam kavuşum, bu durum enerjik Mars'ın enerjisini pasifize ederek içe dönmesine neden olacaktır. Doğasını göstermesi mümkün değildir. Bu konum Mars'a dağılma, odaklanma sorunu, hareket edememe, sislilik önünü görmesine, isteklerini gerçekleştirmesine   engel olacaktır. Üstelik birde Yeniaydan gelen stresli açılar cabası!.. Otorite figürleri ile problem yaşanabilir. Tüm bunlar endişeye neden olabilir. Mars'ın bu konumda pasif enerjide kalıp akışa izin vererek olumlu enerjiyi kendine çekmeside sözkonusu olabilir. Artık bu Yeniayda şans faktörü nasıl çalışır, onu haritalarımızın konumu belirleyecek.
Ayrıca Neptün'ün bu konumunda da denizler, fazla yağmur, denizaşırı yolculuklar, alkol, su taşkınları, kimyasal zehirlenmeler yaşanabilir.
Ayrıca, 7 Aralık 2018'de Merkür ileri harekete geçmek için duruyor. Buda iletişim ve girişimcilik yönünden sevindirici bir haber. 6 Ocak 2019'da ise Uranüs'ün ileri hareketine geçmesiyle 2018'in gezegen retro hareketleri son bulacaktır. Tüm enerjilerin birbirini dengelemesi ve bütünün hayrına olması dileğiyle 2019 yılına sağlık ve huzurla girelim hep birlikte

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar