YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

28 Haziran 2019 - 22:30

YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI
  2 Temmuz 2019 saat 22.16’da yengeç burcunun 10 derecesinde tam Güneş tutulması gerçekleşiyor. Tam tutulmalar çok güçlüdür, haritalarımızda temas ettiği alanı da aynı güçle etkileyecektir. Yeniayda Ay ve Güneş kavuşumdur, buda eril ve dişil enerjinin aktif olacağını gösterir, aynı zamanda Ay yöneticisi olduğu yengeç burcunda sözü geçer ve güçlü bir konumdadır ve yengeç burcu medikal Astroloji’de göğüs, mide ve yemek borusunu temsil eder, kadın ve anneye ait geçmişte var olan sağlık konuları bu süreçte tetiklenebilir. Yengeç; aile, yuva, evlenme, çocuk sahibi olma, geçmiş, ebeveynler, fedakârlık, koruma kollama, güvenlik, bakma besleme, ait olma, ev alma ve tadilat- onarma, gayrimenkul, vatan, yurt, milliyetçilik temalarıyla bu tutulmada etkili olacaktır. 6.ev girişinde olması meslek ve sağlık konularına da temas etmektedir. Mide ve sağlıklı beslenme konuları, diyetlerde önem arz eder. Bu alanda gelişip öğreneceğimiz temalar mevcuttur.

   Güneş, tutulma haritasında 7.evi kesen aslan burcunun yöneticisidir. Bu evin konuları ise, ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık, hak-hukuk ve danışmanlık temalarıdır, bu temalarla ilgili ortak girişimler söz konusu olabilir, Satürn Güneş karşıtlığıyla ise aynı konularda kısıtlama ve sınavlar olabilir, egosal konular yaşanabilir, ama bunun yanında 2 büyük ışığın aydınlatmasıyla, uzun vadeye yayılacak güçlü, sağlam, kadersel ve olgunlaştırıcı başlangıçlara da imza atılabilir.

  Yengeç burcunun öncü nitelikte olması bu konularda inisiyatif alabileceğimizi, birtakım girişimlerde bulunabileceğimizi gösterir. Su elementi oluşuyla da daha sezgisel, alıngan, hassas ve kırılgan davranabileceğimizi söyleyebiliriz. 

  Tutulmadaki yeniayın yengeç/oğlak aksındaki Kuzey düğümle aynı istikamette olmasıyla da, gelecekle ilgili yeni girişim ve gelişim fırsatları bize sunulacaktır, kariyer, statü, aile olmakla ilgili birtakım yapılandırmalarla, plan ve program dahilinde büyüme ve ilerleme sağlamamıza yol açacaktır. Bu fırsatları iyi görüp değerlendirmek gerekir. 19 yıllık bir döngünün başlangıcı niteliğiyle önem arz eden bir tutulma deneyimleyeceğiz, bir önceki döngü 2000 yılında gerçekleşmişken, bir sonraki döngü ise 19 yıl sonra Ay düğümleri oğlak/yengeç aksında iken olacak ve aile, kariyer, statü konuları kadersel "gündem" oluşturacak. Ay düğümleri 2018 kasım ile 2020 mayıs arasında yengeç/oğlak aksında transit ediyor olacaktır. Her döngüde bir öncekinin benzeri konular, bitişler ve başlangıçlarla birlikte yaşanır. 
   
   Oğlaktaki Satürn ve güney düğümü ile karşıt açısı olan Güneş tutulması, geçmişten bilinçaltımızın derinliklerinden gelen sorunları, korkuları, çözmemiz için, ışığıyla aydınlatarak bize destek olacaktır, politik konular, kariyer, devlet, otorite figürleri, başkanlar, müdürler, baba gibi sözü geçenlerle ilgili; kısıtlamalar, engeller, sınavlar ve dersler söz konusu olabilir. Direnmekten ziyade, dersimizi iyi almamız gereken bir enerjiye maruz kalacağız, bu konuda kabule geçip sorumluluk almak işimizi kolaylaştıracaktır, doğru bir şekilde görevlerimizi yerine getirdiğimiz takdirde sonucunda mükâfatlarımız mutlaka olacaktır. Bu konumda saklı gizli kalmış şeylerde ortaya çıkabilir.

Tutulmanın Yükselen’i kova burcu, yönetici Satürn ise 12.evde, gizlilik, bilinçaltı, hastalıklarla ilgili, Güney düğümden dolayı geçmişle ilgili gündem verirken, yine oğlakta transit eden Plüton’dan dolayı değişim ve dönüşümlere de sebep olarak, tutulma gündemleri arasında yer alacaktır. Ayrıca isyanlar ve özgürlük isteği, toplumsal konular, ekip ruhu, adalet, hak hukuk için mücadele beklenmedik gündemler tutulmanın diğer temalarını teşkil edecektir ayrıca bizi geri çeken enerjilerden, özgürleşebileceğimiz destekler de mevcut. Yükselenin modern yöneticisi Uranüs ise boğa burcundan, tutulmaya kare atarak farklı ve şok edici olayların habercisi görünüyor. Yine Uranüs’ün, Mars ve Merkür’e karesi egosal ve isyankar münakaşalara çanak tutabilir. 

Mars, Merkür ve Juno aslan burcunda 6.evde kavuşum açısındalar, buda fevri hareketler, etkili güçlü hitap şekli, atılganlık, gözü karalık, düşünmeden girişilen söz ve hareketlerle birlikte, kişilere ruh eşiyle ilgili gündem verecektir. Bekar olanlar ruh eşini bulup evlilik kararı alabilir fakat Uranüs Juno karesi Merkür ve Mars’ında dahil olmasıyla sözlü ve fiziksel anlaşmazlık yaşatabilir, evli olanlar ise birlik beraberlik temalarında orta yolu bulmaya çalışabilir. Her zaman olduğu gibi uyarımı yapayım, aslolan doğum haritalarımızın aldığı etkilerdir, yorumlarım geneldir, transit etkileri bizlere farklı yansıyabilir, bunu hepimiz yaşayabiliriz, doğum haritalarımızı bir kere uzmanına yorumlatarak, nelerle karşılaşacağımıza hazırlıklı olmak işimizi kolaylaştıracaktır.

  Tutulmada Venüs İkizler burcunda 28 derece ile anaritik yani değişim arifesinde. Buda ikili ilişkileri, flört, para konularını, tatil, eğlence sektörü, çocuklar, uyum, uzlaşı, sanat, güzellikle ilgili konularda kararsızlık ve değişim enerjisiyle, Venüs ikizlerin gölgesi olan maymun iştahlılık, şıpsevdilik, gelgeç halleri dikkat edilmesi gereken eksileridir. Ayrıca paramızla ilgili zorlayıcı gündemler de oluşabilir.
  Bütünün hayrına olması dileğiyle, sevgiyle.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar