Yollarda da güvenli turizm sertifikası

Yollarda da güvenli turizm sertifikası

Türkiye çapında gerçekleştirdiği güvenli operasyonlarla 26 yıldır kesintisiz hizmet veren SENA Turizm, filosunda bulunan tüm araçları için ‘Güvenli Turizm Sertifikası’nı yapılan denetimlerin ardından almaya hak kazandı.

09 Temmuz 2020 - 15:59

Tüm dünyada COVID - 19 salgınının etkisini en çok gösterdiği sektörler arasında yer alan turizmde, seyahat araçlarının kullanımı da riskli alanların en başında geliyor. Bu bağlamda havada uçaklarda başlayan dezenfekte çalışmaları karada transfer araçlarında da aynı hassasiyetle devam ediyor.  

ANTALYA merkezli SENA Turizm, gerekli tüm önlemleri alarak COVID - 19 salgın hastalık sürecine gösterdiği hassasiyetle, tüm filosuna ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ aldı. Bu girişimiyle Sena Turizm aynı zamanda sektörün en fazla sertifikalı araç sayısına sahip firma olarak listede zirveye ulaştı. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı tarafından yetkilendirilen şirketlerce sertifikalandırılan SENA Turizm Operasyon Müdürü Necati Çetiner, 26 yıldır personel ve turizm taşımacılığı sektöründe kesintisiz hizmet verdiklerini dile getirerek, pandemi döneminde hızla önlemler aldıklarını söyledi. Özel bir ekip kurarak süreci kontrol altına aldıklarını dile getiren Çetiner, “Kurduğumuz bu ekip her sefer sonrasında araçlarımızın dezenfekte ihtiyaçlarını detaylı bir şekilde yerine getiriyor. Tüm personelimizi ve kaptanlarımızı özel eğitime tabi tutarak, tedbirlerimizi her çalışma gününde güncelliyoruz” diye konuştu

YOLCULAR HER SEFERDE KONTROL EDİLİYOR

Sosyal mesafe kuralları gereği oturma düzeninin aralıklı olarak yeniden revize edildiği transfer araçlarında, her sefer sonrası azot içerikli dezenfekte işlemlerinin gerçekleştirildiğini açıklayan Necati Çetiner, “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı çerçevesinde, ‘tur ve transfer amaçlı karayolu taşıt işletmelerinde pandemi süresince uygulanacak olan COVID - 19 ve hijyen uygulamaları değerlendirme kriterleri kapsamında gerekli koşulları yerine getirdik. Tüm dünyaca geçerliliği tanınan sertifikanın, COVID - 19 güvenlik kurallarının tam olarak uygulanması sonrası gerçekleştirilen denetim sonucunda verildi. Bu bağlamda araca binmeden önce yolcularımızın ateşlerini ölçüyor, alınan tedbirler hakkında bilgilendiriyoruz. Araçlarımızda görünür noktalarda alınan tedbirler 3 dilde bilgi amaçlı yer alıyor. Biz taşımacılık sektörü içinde araçlarının tamamı için ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ alan tek şirket olduk. Yolcularımızın sağlıklı bir şekilde seyahat etmesinden sorumluyuz” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Devremülk Mağdurları İçin Cayma Süresi 1 Yıla Kadar Uzayabiliyor
Devremülk Mağdurları İçin Cayma Süresi 1 Yıla Kadar...
Defne, ihracatçısının yüzünü güldürüyor
Defne, ihracatçısının yüzünü güldürüyor