ASMMMO webinarları sürüyor

ASMMMO webinarları sürüyor

Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası üyelerinin değişen kanun ve mevzuatlardan haberdar olmaları ve işlemlerde sıkıntı yaşamamaları adına daha önce gerçekleştirdiği seminerleri, webinarla sürdürüyor. Bu kez “Sokağa çıkma yasaklarının KÇÖ/NÜD uygulamaları açısından etkileri ve dikkat edilecek hususlar ile yiyecek içecek sektörünün Nisan-Mayıs ayları bordrolaştırma ve teşvik uygulamaları” konulu webinar gerçekleştirildi.

10 Mayıs 2021 - 12:56

Webinarların yıl pandemi sürecinde devam edeceğini belirten Oda Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, üyelerin Anneler gününü kutlayarak başladığı konuşmasında şunlara değindi: “Covid’19’un aşı ile son bulacağını, bu süreçte bir çok meslek mensubumuzu kaybettiğimizi, ekonominin çarklarının dönebilmesi için pandemi boyunca çalışmalara ara vermeden devam edildiğini dolayısıyla aşı sıralamasında meslek camiamızın muhakkak olması gerektiğini belirtti.17 günlük tam kapanma kısıtlamalarında odamızı kapattık fakat çalışanlarımız teknolojik alt yapımızı kullanarak meslek mensuplarımıza hizmet vermeye devam edileceğini belirtti. Mesleki sorunlarımızın olduğu yadsınamaz bir gerçek, Gelir ve Kurumlar Vergisi Beyannamelerinin verilme süresinin uzatılmasını talep etmekten ziyade, 4.dönem geçici verginin kaldırılması gerektiğini düşünüyor bu konuda ki taleplerimizi bir kez daha yeniliyoruz

Meslek camiamızda sıkıntılar büyük iş yükü fazlalaştı, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durum düşünülünce bizlere yapılan ödemelerde de düşüş var, hepimiz bu sıkıntıları yaşıyoruz. Pandemi dönemi daha önce tecrübe edilmiş bir durum değil hepimiz yaşayarak öğreniyoruz dolayısıyla TÜRMOB ya da Oda Yönetimi olarak eksikliklerimiz olabilir, bu günlerde camia olarak biraz daha hoş görülü davranmamız gerekiyor. Pandemi bize bir şeyi daha öğretti evet bizim mesleğimizin değeri herkes tarafından bir kes daha anlaşıldı fakat bizim mesleğimiz tek başına yapılabilecek bir meslek olmaktan çıktı birlikte hareket edilmek çok önemli. Kurumlar arasında bağlantı kopuklukları var her iki kurumunda pandemi nedeniyle rapor alan meslektaşlarımızın taleplerini acilen yerine getirmesi ve  mücbir sebep hallerine almasını istiyoruz. Bu talebimizi üst birliğimiz de dahil gerekli yerlere ilettik, dedi. Başkan Emrullah Tayfun ÇAVDAR sözlerini, yaklaşan Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramını kutlayarak sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan:
Erdoğan: "Antalya, Akdeniz'in en güzel şehirlerinden biri"
ALİ KOÇ: 'KİMSE GELMEK İSTEMİYOR'
ALİ KOÇ: 'KİMSE GELMEK İSTEMİYOR'