KAFTANCIOĞLU HAKKINDA 500 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI

KAFTANCIOĞLU HAKKINDA 500 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine yönelik yaptığı söylemlerden dolayı CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Kişilik haklarını zedelediği düşünülen ifadeler nedeniyle 500 bin TL’lik tazminat davası açıldı.

27 Mayıs 2021 - 17:37 - Güncelleme: 27 Mayıs 2021 - 17:40

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından rektör atamasının protesto edildiği dönemde öğrencilerle görüşüp görüşmeyeceği kendisine sorulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arkadaşlar ben neden öğrencilerle görüşeyim? Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır” diye cevap vermişti.

Cumhurbaşkanının bu ifadelerine karşılık safsata yorumunda bulunan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ise “Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat hakkında ‘Hakaret, Adil Yargıyı Etkileme Yargı Görevini Yapanı Etkilemeye Teşebbüs’ suçlarını işlemesi nedeniyle suç duyurusunda bulunacağım” şeklinde ifadeler kullanmıştı.

Kaftancıoğlu’nun bu çıkışı sonrası Erdoğan avukatına talimat verdi ve Kaftancıoğlu’ndan şikayetçi oldu. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan başvuru dilekçesinde,  “Yaşadığımız ülkenin yüzde 50 oranından fazla oy alarak seçilmiş bir Cumhurbaşkanını yok saymak ve işgalci olarak tanımlamak, milletin iradesini yok saymaktır” denildi.

500 BİN TL'LİK TAZMİNAT TALEBİ

Canan Kaftancıoğlu’nun ifadelerinin Erdoğan’ın ‘Kişilik haklarını zedelediği’ belirtilerek davanın kabulü ve 500 bin TL manevi tazminatın haksız fiil tarihi olan 16 Ocak 2021 tarihinden işleyecek yasal faiz ile tazmin edilmesi talep edildi.

Kaynak: ensonhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta
Antalya Büyükşehir Belediyesi afetzedelerin yanında
Antalya Büyükşehir Belediyesi afetzedelerin yanında