Karadağ: ‘Demokrasi huzur ve güvenle yaşar’

Karadağ: ‘Demokrasi huzur ve güvenle yaşar’

TDP Antalya İl Başkanı Arman Karadağ, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Demokrasinin yaşaması ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkün olur” dedi.

10 Nisan 2021 - 12:06

Türkiye Değişim Partisi Antalya İl Başkanı Arman Karadağ, Türk Polis Teşkilatı’nın 176’ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. TDP Başkanı Karadağ, “10 Nisan 1845 tarihinde ‘Polis Nizamnamesi’ ile kurulan ve vatan toprağının her bir köşesinde huzurun, güvenliğin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetlerinin korunması gibi birçok hayati görevi üstlenmiş olan Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftası’nı kutluyorum” diye başladığı mesajında şunları dile getirdi:

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Polis; asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır’ sözünden hareketle devletinin emrinde ve vatandaşının hizmetinde olan Polis Teşkilatımız, halktan ve kanunlardan aldığı güçle görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirerek, toplumumuzun güven ve takdirini kazanmıştır. Ülkemizde huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanması, hür ve serbest ortamın sürdürülmesinin temini polisimizin görevleri arasındadır. Demokrasinin yaşaması da ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Bu vesileyle Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 176’ıncı yıl dönümünü kutlarken, görevleri başında şehit olan polislerimizi şükran ve rahmetle anıyor, tüm emniyet çalışanlarına görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum.”

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • M.yıldırım
  1 ay önce
  Şanlı Türk polis teşkilâtımızin,halkımızla birlikte huzur ve refah içinde birlikte daha müreffeh bir dünya diliyorum...
 • M.yıldırım
  1 ay önce
  Sayın arman başkanımın ağızına sağlık,bize söylecek bir şeu kalmadı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Yazıcı,
Vali Yazıcı, "İnanıyoruz ki bu günler geçecek"
ÇİN AŞISI TÜRKİYE’DE ÜRETİLECEK
ÇİN AŞISI TÜRKİYE’DE ÜRETİLECEK