Kepez’den Hüsnü Karakaş’a konforlu yol hizmeti

Kepez’den Hüsnü Karakaş’a konforlu yol hizmeti

Kepez Belediyesi, gecekonduların yerine site tarzı konutların inşa edildiği Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde, hummalı bir yol yapım çalışması başlattı. Mahallenin altyapı yatırımlarından dolayı toz ve çamur içerisinde kalan yolları, sıcak asfaltla konforlu hale getiriliyor.

22 Mayıs 2021 - 12:18

Kepez Belediyesi, gecekondudan modern bir şehre evrilen Hüsnü Karakaş Mahallesi’nin, mıcır taşlı yollarını sıcak asfalta dönüştürmek için kolları sıvadı. Başkan Hakan Tütüncü döneminde tapu ve imara yönelik sorunların çözülmesi sonrası gecekonduların yerine site tarzı konutların inşa edildiği mahallede, kanalizasyon çalışmasının yapıldığı yollarda toz ve çamur sıkıntısı yaşanmıştı. Fen İşleri Müdürlüğü de, altyapı yatırımlarının devam etmesi nedeniyle sokaklarda yaşanan toz ve çamur problemine geçtiğimiz aylarda geçici çözümler üretmişti. Geçici çözüm çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Tütüncü de, altyapı yatırımlarının tamamlanmasından sonra yolların asfalt ve kaldırımı yapacaklarını açıklamıştı.

Hüsnü Karakaş’ta asfalt seferberliği Fen İşleri Müdürlüğü, alt yapı çalışmaları biter bitmez Hüsnü Karakaş Mahallesi’nde asfalt seferberliğini başlattı. Adeta araç parkını mahalleye taşıyan Fen İşleri Müdürlüğü, ekskavatör, kamyon, silindir, greyderler, arazöz ve finişer iş makineleriyle mahalleyi büyük bir şantiye alanına dönüştürdü. Mahalle sakinlerini, kısa sürede konforlu yol hizmetiyle buluşturabilmek için yoğun bir mesai ile çalışan belediye ekipleri, mıcır asfaltını kaldırdığı ve kırmızı kot uygulamasıyla tesviyesini yaptığı yolları, filler malzemesi sererek, sıcak asfalta hazır hale getiriyor. Asfalt ekibi de, finişer iş makinesiyle hazır olan yolların zemine sıcak asfaltı seriyor. Asfalt çalışması devam ederken bir başka ekip de, iş makineleriyle ihtiyaç olan sokaklarda yağmur suyu drenaj kanalı çalışması gerçekleştiriyor.

18 bin ton asfalt, 950 metre yağmur suyu hattı Sıcak asfalt çalışması, mahallenin, Elmalılı Hamdi Yazır, Fatin Rüştü Zorlu, Kır Çiçeği ile Hasan Polatkan caddeleri arasında kalan sokaklarında yapılıyor. Mahallede, 90 bin metrekare alana sıcak asfalt serilecek. Yolların yapımında ise 18 bin ton sıcak asfalt kullanılacak. Yağmurlu günlerde olumsuz bir durumun yaşanmaması için Hüsnü Karakaş Mahallesi’nin 3573, 3575, 3581 sokakları ile Hasan Polatkan Caddesi’nde 1090 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı inşa edildi. Asfaltı yapılan sokaklarda, yaya yolu için de parke kaldırım çalışması olacak.

Gecekondudan modern bir şehre Başkan Hakan Tütüncü de açıklamasında, göreve geldiği 2009’da tamamıyla gecekondu yapılaşmasında olan Hüsnü Karakaş Mahallesi’ni, modern bir şehre dönüştürdüklerini söyledi. Mülkiyet ile imara ilişkin sorunları çözerek ve imar yollarını açarak bölgedeki gecekondu stokunun ortadan kaldırılmasını sağladıklarını belirten Başkan Tütüncü, “Bu bölgenin gelişmişliğe doğru olan yolculuğunun ilk adımıydı. Bu adımdan sonra gecekonduların yerine site tarzı konutlar inşa edildi. Kepez Devlet Hastanesi yatırımı da bölgenin değerine değer kattı.” ifadesini kullandı.

Hüsnü Karakaş, Kepez’in gözde semti Tütüncü, mahallenin önemli bir kısmında üst ve altyapı çalışmaların tamamlandığını anımsatarak, şu açıklamayı yaptı: “Mahallenin, altyapısı tamamlanmayan kısımlardaki yolların asfaltının yapılmasıyla ilgili yoğun bir talep vardı. Bu talebi, altyapı çalışmaları tamamlanıncaya kadar geçici çözümlerle karşıladık. Kanalizasyon yatırımı tamamlanır tamamlanmaz da, Hüsnü Karakaş Mahallesi sakinlerini, tozdan ve çamurdan kurtaracak olan adımları atmaya başladık. Ekiplerimiz, yoğun bir mesai ile çalışıyor. Sıcak asfalt, yağmur suyu drenaj ve kaldırım çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak, mahalle sakinlerimize konforlu bir yaşam alanlarıyla buluşturacağız. Hüsnü Karakaş Mahallemiz, parklarıyla, yollarıyla, modern binalarıyla, okullarıyla, devlet hastanesiyle şehrin en gözde semtlerinden biri oluyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! YKS tercih tarihleri uzatıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! YKS tercih tarihleri uzatıldı
 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa ve Yunanistan yardım taleplerini geri çekti
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa ve Yunanistan yardım...