Onun için imkânsız diye bir şey yok

Onun için imkânsız diye bir şey yok

Koronovirüse meydan okuyan ve spor yaparak virüsten korunmanın mümkün olduğunu savunan Antalya’nın demir adamı, milli sporcumuz Ali Bıdı, Mersin’de gerçekleştirilen Türkiye Triatlon Şampiyonasında 70-74 yaş kategorisinde yarışı tamamlayan ilk sporcu ünvanına ulaştı.

30 Nisan 2021 - 14:28

Mersin'in Yenişehir ilçesindeki şampiyonada 1500 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşu olmak üzere toplam 3 saat 23 dakikada parkuru tamamladı. 72 yaşında, tüm parkurları tamamlayan Türkiye'deki ilk sporcu olarak kayıtlara geçen Ali Bıdı, 15 yıldır ilaç kullanmadığını bu başarısını düzenli spor yapmaya, az yemeye ve doğal beslenmeye borçlu olduğunu söyledi.

Önümüzdeki süreçte 25 Ağustos tarihinde Kazakistan’ın Astana kentinde gerçekleştirilecek olan Iron Man Dünya Şampiyonası Elemeleri’ne katılacak olan Ali Bıdı, yine 70-74 yaş kategorisinde 1900 metre gölde kulaç atacak ve 91 kilometre pedal çevirecek ve son olarak da 21 kilometre koşacak. Eğer dereceye girerse ABD’deki şampiyonada yarışma hakkı elde edecek.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
22 HAZİRAN'DA GELİYORLAR
22 HAZİRAN'DA GELİYORLAR
İSTANBUL'DA DEPREM !!!
İSTANBUL'DA DEPREM !!!