Sanatı mahallelere taşıdılar

Sanatı mahallelere taşıdılar

Bu yıl ilk defa düzenlenen “ Hayat Boyu Öğrenme Haftası” ( 1-7 Haziran) nedeniyle Döşemealtı Halk Eğitimi Merkezi yeni bir yaklaşımla sanatı mahallelere taşıyarak sanatsal ve kültürel gösterilerini öğrencilerle, öğretmenlerle ve velilerle buluşturdu.

05 Haziran 2021 - 15:43

10 branşta stand açıldı

Döşemealtı ilçesi Mustafa Ayşe Altun İlkokulu, Yeniköy İlkokulu, Yeşilbayır İlkokulu, Güngör Gencer İlkokulu ve Saime Salih Konca Anaokulunda ; Ebru Sanatı, Çoraptan çiçek yapımı, polardan çiçek ve süs eşyası yapımı, kabak oyma ve işletmeciliği ‘ ahşap yakma, kuru keçeden küçük objeler ve resim yapma, makrome , İşaret Dili, halk oyunları, resim ve müzik gibi 10  branşda açmış olduğu stantlarda sanatsal ve kültürel faaliyetlerde öğrenci öğretmen ve velilerle workshop çalışması yaparak haftanın önemine binaen farkındalık oluşturdu.

Eğlenerek öğreniyorlar

Özellikle öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerimizde hem kurum tanıtımı yapıldı hem de ders dışında eğlenerek öğrenmeyi yaşadılar.  Kurum müdürü Canat Duru yapılan etkinliklerde okullarımızın istekli olması ve yoğun ilgi göstermesi bizleri mutlu etti. Gerçekten panayır havasında ama yeni birşeyler öğrenmenin rahatlığı ve gururu ile günümüzü değerlendirdik. Katılım sağlayan tüm öğretmen ve öğrencilerimize velilerimize teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmayan etkinliğimizi anlamlaştıran İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Gökcen ve Şube müdürümüz Özgür Özdemir‘ e faaliyetlerini sanatçı ruhuyla sunan öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kepez’in ormanlarında çevre temizliği
Kepez’in ormanlarında çevre temizliği
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta