ULUSLARARASI BİR OKUL "YUSUF ZİYA ÖNER FEN LİSESİ"

ULUSLARARASI BİR OKUL "YUSUF ZİYA ÖNER FEN LİSESİ"

Türkiye’nin en başarılı Fen Liselerinden Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi akademik başarılarına bir yenisini daha ekledi. Covid-19 sürecinde uzaktan öğretimi başarılı bir şekilde sürdürmesinin yanında geçen yıl TYT Türkiye 1. ve AYT Türkiye 5.si kendi yetiştirdiği öğrenciler arasından çıktı. 4 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştiren MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı) içinde benzeri bir başarıyı göstererek eğitim kalitesinde tekrardan ön plana çıkmayı başardı.

30 Mayıs 2021 - 16:39 - Güncelleme: 30 Mayıs 2021 - 16:51

Türkiye’deki en başarılı 15 fen lisesinden olan Döşemealtı Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi, uzaktan öğretim sürecinde etkinlikler, proje çalışmalarını, olimpiyat hazırlıklarını da kesintisiz bir şekilde devam etti. Geçen yıl Ösym TYT Türkiye 1. ve AYT Türkiye 5.si. Bu yıl yapılan Milli Savunma Üniversitesi sınavına YKS tecrübesi kazanmak, sınav kaygılarını yenmek için katılan öğrencilerde de aynı başarıyı gördüler.

Okul Aile Birliği Başkanı Akın Altun bu başarılar için şunları söyledi; “Evlatlarımızın yetiştirilmesinde, her yönden başarılar elde edilmesinde, uzaktan eğitim sürecinde yönetici olarak canla başla, emek ve özveriyle çalışan başta okul müdürü Nuray Özcan olmak üzere yöneticilere, öğretmenlerimize ve diğer okul personeline veliler adına teşekkür ederim. Yönetim Kurulu olarak okulumuza elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. İnşallah uzaktan eğitim sona erer ve çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşur. Geçen yılki ÖSYM sınavında ve bu yılki MSÜ sınavında elde edilen başarının ÖSYM tarafından yapılacak sınavlarda da alınacağına inanıyor, okul müdürümüz Nuray Özcan’ a ve öğretmenlerimize gösterdikleri çaba için teşekkür ediyoruz.”

Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi Uluslararası Bakalorya Diploma Programını (IBDP) Türkiye’de uygulama yetkisi olan ilk resmi fen lisesi olarak da bir dünya okulu olma özelliği taşıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kepez’in ormanlarında çevre temizliği
Kepez’in ormanlarında çevre temizliği
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta
Muratpaşa ekipleri Gündoğmuş’ta