24 EKİM BOĞA DOLUNAYI
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

24 EKİM BOĞA DOLUNAYI

22 Ekim 2018 - 07:31

 24 Ekim 2018 saat 18:45 de Boğa burcunun 1° sinde Dolunay gerçekleşecek. Sabit ve toprak elementine sahip Boğa burcunun ilk derecelerinde Uranüs kavuşumlu bir Dolunay deneyimleyeceğiz. Boğa burcu paramızı ve sahip olduğumuz kaynaklarımızı temsil eder. Dolayısıyla para aksına özgü maddi kazançlar, sevme sevilme, toprak ve yeraltı kaynaklarının gündem teşkil edeceği ani, farklı, şok edici durumlara tanık olacağız. Dolunayın ışığı; gizli kalmış, derinlerde olan, belki bilinen fakat dile getirilmeyen sırları aydınlatıp gün yüzüne çıkarmaya aday. İş konuları, sağlık, ekonomi, finans, sevgi, aşk, güvence konuları açığa çıkabilir. Her türlü risk içeren durumlara karşı dikkatli olmak gereken bir süreçte olacağız. Uranüs uyanıştır, özgürlükçüdür, bağlanmayı sevmez bize direk doğruyu göstererek fark etmemizi sağlar, güven sorunu yaşadığımız, bizi eksiye düşüren her türlü para, ortaklık, ilişkiyi çözmemizi ya da bırakmamızı ister. Oysa Boğa burcu ilişki, sevgi keyif, parayı sabırla biriktiren ve bırakmakta zorlanan bir yapıdadır, işte bu yüzdendir ki Uranüs’ün buradaki görevi önemlidir. Kendimizi sevip, kendimize değer verirsek işte o zaman diğerlerinin bizi öyle görmesini sağlamış oluruz. 
    Boğa burcunun yöneticisi Venüs, karşıtı evde, zararlı olduğu Akrep burcunda ve retro. Tamamen problematik çalışan bir Venüs’ümüz var. Buda parayı konuştuğumuz bu Dolunayda; doyumsuz, paracıl, lükse düşkünlük, tutkulu, sahiplenici, ortak kazanılmış mal, para ve diğer değerlerin paylaşılması ve dolayısıyla da kazanç ve kayıplar söz konusu olabilir. Borç, tazminat, nafaka, kredi ve her türlü alacak-verecek olarak maddi gündem alışılmadık bir şekilde hayatımızın merkezine oturabilir. Venüs Akrep burcunda süren 8 yıllık yolculuğunu tamamlayarak 31 Ekim 2018’de Terazi burcuna geçiş yapıyor.
    Yükselenin yöneticisi Merkür Akrep burcunda, bu konum iletişim, ticaret, haberleşme, eğitim ve sağlık konularında gündem oluşturabilir. Boğaz bölgesi, soğuk algınlığı, tiroit, hormonal sorunlar oluşabilir. 
    Güneşinde Akrep burcuna geçtiği bu dönemde tüm Akrep burçlarının doğum günlerini kutluyorum. 
    Gökyüzünde Güneş, Ay ve düğümlerin oluşturduğu büyük kare açı mevcut. Güneş, Ay ve düğümlerin 1° olması uyarıcı nitelikte! Güney düğümünün yöneticisi Dolunayla kavuşum, Kuzey düğümünün yöneticisi Güneş ise Dolunayın karşıtı olan Akrep burcunda. Güney düğümün, yöneticisi ve Dolunaya kare açıyla bağlanması geçmişten gelen, çözülerek sonlandırılması gereken, yolumuzu engelleyen soruna işaret ediyor. Kuzey düğümün ise Aslan burcundaki yolculuğunun son derecesinde seyrederken, yöneticisi Güneşe ve Dolunaya olan kare açıları, yine, tamamlanması gereken enerjilere dikkat çekiyor.
 Bu bitişlerin acılı ve zor olacağını, Dolunayın sadece Satürn’den destek aldığını görüyoruz. Satürn’ün iyicil açısı, akışı düzenlemeye yardımcı olacaktır, disiplin ve öğreticiliğine önem vererek hedefimize yönelmemiz, geçmişe takılmamamız gerekir. Zorlayıcı etkilere sahip bu Boğa Dolunayının bütünün hayrına olması dileğiyle.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar