JUNO İKİZLER BURCUNDA
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

JUNO İKİZLER BURCUNDA

14 Şubat 2019 - 16:32 - Güncelleme: 14 Şubat 2019 - 16:35


Yunan mitolojisinde Olimpos dağında resmen evli olan iki Tanrıça'dan biridir Hera (Juno), Zeus'la (Jüpiter) evlenerek, kendi çekim gücü yanında, iktidarın da gücüne sahip olmuştu. Fakat birşeyler ters gidiyordu, ukalâ  ve çokbilmiş Zeus, Hera'yı aldatıyordu. Hera görmezden gelsede, Zeus'un bitmek tükenmek bilmez kaçamakları, Hera'nın kıskançlık krizlerine neden oluyor ve bu karşıtlık uzlaşıyı zorlaştırıyordu. Her aldatmanın sonucunda Zeus, Hera'nın önünde diz çöküp af diliyordu. Her af Zeus için yeni bir ilişki kapısını açıyordu âdeta.  Haddizatında her ikiside, güçlerine güç katmak için, birbirinin gücünden vazgeçmiyorlardı belkide. Bu durum Hera için ezici, kabul edilemez bir durumdur, evlilik içinde özgürlük istemektedir,  ama belki evliliğin kutsallığına önem veriyor olması belkide, statüsel konumunu korumak adına evliliği sürdürmektedir, bu mit böylece devam etmektedir.
Juno'nun haritadaki burç ve konumu kişinin arzu ettiği, çekildiği ruh eşini gösterir. Venüs fiziksel çekimi gösterirken, Juno'da ruhsal çekimi gösterir. Nasıl bir eş istiyoruz? Bunun cevabını haritadaki Juno ve konumu verecektir.
11 Şubat 2019'da Juno (Hera) ikizler burcuna geçti. Juno uzun evlilik isterken ikizler burcu değişken karakteriyle hemen sıkılacak iletişimsel, entellektüel,  zekâ, hareketlilik isteyen, flörtöz ilişki tarzını tercih edecektir. Gökyüzünün  oldukça ağır olan havasına, ikizler Juno hareketlilik verecektir. 
Yaklaşık 60-64 günde burç değiştiren Juno uzun ilişki isteğini, bakalım ikizlerde sürdürebilecek mi?
Bunun cevabını yine haritadaki Juno'nun konumu gösterecektir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar