OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI

17 Temmuz 2019 - 08:34

OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI
 17 Temmuz 2019, saat: 00:38’de oğlak burcunun 24 derecesinde parçalı Ay tutulması gerçekleşiyor.  Ay ve Güneş’in karşıtlık  aldığı dolunaylar, tamamlanmaları anlatır,  Ay duygularımızı yönetir ve gel-gitlere sebep olur, oğlak burcu ise, iş, kariyer ve statüsel durumumuzu gösterir ve toprak elementinde öncü bir burçtur, sabır ciddiyet, plan, program, soğukluk, sınavlar, inşaat, tadilat, gayrımenkul, toprak işlediği temalarıdır. Sağlık astrolojisinde ise diz, diş, kemik, eklem, mide, beslenme ve yemeyle ilgili sorunlarla da karşılaşılabilir.
 Dolunayın dispozitörü olan Satürn ise karmanın efendisidir ve zamanı yönetir, geçmişle ilgili yüklerimizi anlatır, retro oluşu tamamlanmamış sorumluluklarımızla alakalıdır, Venüs ile aynı derecedeki karşıt açısı ise kadın ve otorite kişileri ile restleşmelere sebep olabilir, Güney düğümü yine geçmişimiz ve Pluto ise güç elde etmek, hırs, tutku, kriz ve dönüşümü anlatır, ikisi de retrodur. Geşmişimizle ilgili tamamlanmamış sorumluluklarımızı ciddi bir şekilde üstlenmemiz gerekir veya bu yükleri kaldıramıyorsak tamamen bırakıp hafiflememizi gerektiren, restleşmelerin yaşanabileceği son derece güçlü, sözü geçen bir tutulma yaşayacağız.  Sert açılarla ise kesip kopartıcı güçte ve soğuklukta, yaşlılar, baba, patron, müdür gibi otorite figürlerinin sözü geçerliliğine, netliğine ve gücüne şahit olacağız. Disiplin, çaba, sınırlar, korkular, güç, kontrol, takıntı ve dönüşümle birlikte akla karanın ince bir çizgiyle ayrılacağı bir tutulma gerçekleşecek.
  Tutulmanın yükseleni toprak elementi, sabit boğa burcu; sağlamlık, kalıcılık, keyif, huzur, sanat, topraklar gibi temaları işlerken, yöneticisi Venüs ise, dolunayın karşıtı Güneş’in yanında, Kuzey düğümü ile kavuşumdur, ikili ilişkiler, evlilik, barış, uzlaşı, diplomasi, mutluluk, para ise temsil ettiği konular arasındadır, yengeç burcunda oluşu geçmiş, aile, yuva, besleme, koruma, kollama ve Kuzey düğümle kavuşumda oluşu bu temaları ileriye taşıma isteğini ve otoriteye karşıtlığını gösterir. Yükselen boğadaki Uranüs ise ekipçe; özgürlük, isyan, inat, farklılık, mali etkilerin de yaşanacağı şok edici beklenmedik temalarla birlikte aydınlatıcı, reform niteliğinde ki yeniliklere de şahit olacağımızın habercisi niteliğinde. Uranüs; boğa temalarında beklenmedik yerden beklenmedik gündemlere ışık tutabilir. Sağlık Astrolojisinde ise diş, kemik, eklem, mide, beslenme ve yemeyle ilgili konular oluşabilir.
 Merkür, Mars ve Juno aslan burcunda transit etmektedirler bu da, trafikte aceleci, sabırsız ve agresif tavırlar neticesinde yaşanacak problemlere, Merkür’ün retro oluşu geçmişten gelen konulara,  iletişimde egosal ve kırıcı tutumlara, düşünmeden hesapsız söylemlere, dil yaralarına neden olabilir, sözlerimizi tartarak konuşmamız gereken enerjilere maruz kalabiliriz. Bu tutulma ülkemizden izlenebilecektir.
 Tüm yorumlarım geneldir, hepimizin doğum haritalarına etkileşimleri farklılık gösterebilir. Oğlak burcunda gerçekleşen bu Ay tutulmasının bütüne hayırlı olması dileğiyle, sevgiyle.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar