Başkan Çavdar’dan aşılama talebi

Başkan Çavdar'dan aşılama talebi

Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, odanın online gerçekleştirilen webinar konuşmasında meslektaşlarının pandemi sürecinden etkilenmemeleri adına aşı sıralamasında öncelikli meslek grupları arasında kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

10 Nisan 2021 - 09:07

“Uygulamalı Örnek Yardımı ile 2020 Yılı Kurumlar Vergisi Beyannamesinin Hazırlanması” konulu webinar, Oda Saymanı Yasemin Barlas’ın moderatörlüğünde İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Serkan Sünmez’in sunumu ile Zoom Uygulaması ve odamız Youtube kanalı üzerinden gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, konuşmasına şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulunarak başladı. Sokağa çıkma yasağından muhasebeci ve mali müşavirlerin muaf tutulduğunu bu nedenle Cumartesi ve Pazar günü çalışmalarına bir mani olmadığını belirten Çavdar, “Pandemi döneminde en fazla etkilenen meslek camiaları arasındayız. Pandeminin başından beri, gerek meslek mensupları olarak gerekse yanımızda çalışanlar olarak elimizi taşın altına koyduk ve ekonomimizin bundan daha az etkilenmesi için işlerimizi yapmaya devam ettik, ediyoruz. Dolayısıyla çalışmaların aksamaması adına meslektaşlarımızın aşılamada öncelikli gruplar arasında olmasını istiyoruz” dedi. Oda Başkanımız Emrullah Tayfun Çavdar; “Mart ayında verilen Gelir Vergisi Beyannamelerinden sonra doğan mahsuplar için verdiğimiz dilekçelere istinaden bazı vergi daireleri gider dökümlerini talep etmiştir. Vergi Dairesi Başkanı Sayın İlhan Karayılan ile konuyu görüştük ve kendileri ile bu dönem gider dökümlerinin istenmeyeceği konusunda mutabık kaldık. Sayın İlhan Karayılan’a gösterdiği anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Pandemi döneminde Katma Değer Vergisi oranının serbest meslekte indirilmesi talebini yenileyen oda başkanımız çünkü bu camia bunu hakkediyor dedi.

Oda Başkanımız Emrullah Tayfun ÇAVDAR sözlerini, Webinarın gerçekleşmesinde emeği geçen İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir’e ve İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Serkan Sünmez’e katkılarından dolayı teşekkür ederek sonlandırdı.

Webinarın sunumunu gerçekleştiren İstanbul SMMM Odası Eğitmeni Serkan Sünmez; Kurum Kazancının Tespiti ve İlaveler, Zarar Dahi Olsa İndirilecek İstisna ve İndirimler, Kazancın Bulunması Halinde İndirilecek İstisna ve İndirimler, Vergi bildirimi konu başlıklarında sunum yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sorun onların sosyal hayata erişim güçlüğü
Sorun onların sosyal hayata erişim güçlüğü
Vali Yazıcı,
Vali Yazıcı, "İnanıyoruz ki bu günler geçecek"