KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR

KAVURUCU SICAKLAR GELİYOR

Yurdumuz Perşembe gününden itibaren yüksek basınç merkezinin etkisi altına giriyor. Hava sıcaklıklarının bu hafta hissedilir derecede artarak mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Antalya’da Cuma günü 34 derece olacak olan gündüz sıcaklığı, Cumartesi günü 35 dereceye yükselecek. Pazar günü ise 36 derece ile bu yılki en yüksek sıcaklık yaşanacak. Afrika’dan gelen sıcak hava dalgası etkisini 18 Mayıs tarihine kadar sürdürecek.

11 Mayıs 2020 - 20:29

Meteoroloji’den yapılan açıklamada; “Geçtiğimiz hafta boyunca ülkemizi etkileyen serin ve yağışlı sistem hafta sonu ülkemizi terk etmiştir. Yurdumuz yüksek basınç merkezinin etkisi altına girmiş olup, bu hafta boyunca yurdumuzda Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava akımlarının etkili olacağı tahmin ediliyor.Hava sıcaklıklarının, Perşembe günü itibarıyla önümüzdeki hafta başına kadar sıcaklıkların hissedilir derecede artacağı ve bölgemiz genelinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.Bölgemizde hafta boyunca yağış beklenmiyor. Havanın genellikler az bulutlu ve açık geçeceği, hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 30, sahil kesimlerinde 35 derece üzerine çıkacağı tahmin ediliyor” Öte yandan sıcaklığın aniden yükselişi ile vatandaşlar sıcak çarpmasına karşı uyarıldı.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Bilecikli
    1 ay önce
    Yaz sıcaklarında şehirde kalmak akıl işi değil ne güzel yaylalarımız var bazı arkadaşlarımızın dededen atadan kalma arazileri var gitmemiş görmemiş ne yazık ki yaşamayı bilmiyoruz hapis olmuşuz şehirlere sanki bir daha geleceğiz dünyaya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
22 HAZİRAN'DA GELİYORLAR
22 HAZİRAN'DA GELİYORLAR
ALİ KOÇ: 'KİMSE GELMEK İSTEMİYOR'
ALİ KOÇ: 'KİMSE GELMEK İSTEMİYOR'