ROCK MÜZİĞİN YENİ ADRESİ: ’HARDEMS’

ROCK MÜZİĞİN YENİ ADRESİ: 'HARDEMS'

Rock müzik tutkunlarının yeni alternatifi Hardems, Alim Olma klibi ile müzikseverleri kendine hayran bıraktı. Alim olma isimli klip yayına girdiği günden bu yana Youtube ve diğer sosyal mecralarda kısa sürede büyük beğeni topladı. Antalya’nın Alanya ilçesinde Tarih Öğretmenliği yapan Ahmet Şahin’in bir projesi olan Hardems yeni çalışmalarla müzik piyasasında iz bırakacağı benziyor.

13 Nisan 2021 - 12:43 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 12:52

Hardems’in mimarı Ahmet Şahin, pandemi döneminde sıkıntıdan bunalan, kabuğuna çekilen kesimin aksine yeni hikayeler üreten kitle içerisinde yer aldı. Tozlanmış gitarını bazanın altından çıkaran, Antalya’nın eşsiz manzarası karşısında söz ve besteler üreten Şahin, Hardems adıyla herkesin içinde hayal ettiği, enerji ve umut dolu bir yaz mevsimini çağrıştırdı aynı zamanda hayat mücadelesinde adaletin, saygının, erdemli olmanın ölçüsü olan Zülfikar üzerinden şarkısını imgeledi.

Hardems’in dillere pelesenk olması ve şarkılarla insanların kalbine ve ruhuna hitap etmesinin kendisinin en büyük hayali olduğunu belirten Ahmet Şahin, küçüklükten beri müziğe aşık olduğunu, İstanbul’da öğretmenlik dönemlerinde sınıfın arka sıralarında oturan içine kapanık öğrencilerin içindeki yeteneği ortaya çıkarmanın heyecanını ve gururunu yaşadığını aktardı. Okullarda flüt çalmanın bile yok denecek kadar az olduğu dönemde binlerce öğrenciye gitar çalmayı öğretti. Bir zamanlar okullarda flüt çalmanın bile yok denecek kadar az olduğu bir dönemde Gaziosmanpaşa gibi bir yerde binlerce öğrenciye gitar öğretti ve bu çocukların oluşturduğu gruplar ulusal ve uluslararası arenada üstün başarılara imza attı.  

Hardems-Alim olma klibi 13 Nisan tarihinde spotify ve 16 dijital platformda olmak üzere 243 ülkede yayınlanacak.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Serpil ÇULLUOĞLU
  4 hafta önce
  Ağzına emeğine sağlık Ahmet hocam çok güzel olmuş 3 gündür dilimde şarkın yolun açik olsun.
 • Serpil
  4 hafta önce
  Yolun açık olsun Ahmet hocam güzel bir çalışma 3 gündür sürekli şarkını dinliyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Yazıcı,
Vali Yazıcı, "İnanıyoruz ki bu günler geçecek"
ÇİN AŞISI TÜRKİYE’DE ÜRETİLECEK
ÇİN AŞISI TÜRKİYE’DE ÜRETİLECEK