Beyaz Saray'ın Türkiye'deki sözcüsü..
Ali Tongülüs

Ali Tongülüs

Beyaz Saray'ın Türkiye'deki sözcüsü..

08 Şubat 2018 - 20:51

Fazla sürmedi..

YPG/PYD için yarım ağızla, üstelik isimlerini bile anmadan “ıkınarak” söylediği, “evet onlar terör örgütüdür” demesinin üzerinden sadece bir “kurultay” geçti..

Kendini yeniden “genel başkan” seçtirip rahata erdi, kendine geldi, ardından yüreğindeki cevheri çıkardı:

“Afrin’e girilmesini doğru bulmuyoruz..”

Bu “kurultay süreci”nde kimlerle görüştü, hangi “sufle”leri aldı bilmiyorum..

Ama..

Vatandaşlarımızı katleden teröristlerin tam kuşatmaya alındığı ve ağır kayıplar verdiği sırada, “ABD”nin talebini” dillendirdi, , PYD/PKK’ya bir kez daha destek verdi..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sözettiğimi anladığınızı biliyorum..

Türkiye, Suriye’de bir yandan terör örgütü YPG/PKK öte yandan onun hamisi ABD ile mücadele ederken..

“Türkiye’nin ana muhalefet partisi” CHP’nin Başkanı, teröre destek veren ve dile getirdiği Türkiye karşıtı ABD tezleriyle adeta “Beyaz Saray Sözcülüğü” yapıyor..

Bu konuyu anlatan STAR’ın haberiyle sizleri başbaşa bırakacağım..

Yazılanları ve yaşananları şöyle bir düşünün ve lütfen şu sorunun da cevabını arayın:

“CHP lideri Kılıçdaroğlu ve ekibi kime çalışıyor?”

TERÖR KORİDORU

Türkiye 35 yıldır terör saldırılarının hedefi olduğu PKK’yı yurtiçinde kökünü kazırken, sınırlarının ötesinde Irak’ta Kandil ve Suriye’de Afrin üzerinden gelen saldırılara karşı YPG/PKK’yı da bu bölgeden temizleyeceğini bütün dünyaya ilan etti..

Türkiye’nin, “Suriye’deki terör örgütü DEAŞ’ı birlikte temizleyelim” tekliflerini kabul etmeyen ABD, terör örgütü YPG/PKK’yı sözde Suriye Demokratik Güçleri (SDG) maskesi altında 5 bin TIR silahla donattı..

ABD’nin, bu teröristleri Türkiye-Suriye sınırında “sınır muhafızı yapmaya”, İran sınırından başlayıp Irak ve Suriye’nin kuzeyinden Akdeniz’e açılan bir “terör koridoru” açmaya ve PKK’nın Türkiye’de gerçekleştireceği terör saldırıları için adeta bir lojistik devleti kurmaya çalıştığı da ortaya çıktı..

Ancak..

ÖSO ile birlikte TSK’nın başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı”nı durduramayan ABD’den bu defa, “Türkiye-Suriye sınırında, topraklarınızı füze menzilinden çıkaracak olan 30 kilometre derinliğinde bir güvenlik koridoru oluşturalım. Suriye içine 30 kilometreden daha derine inmeyin” teklifi geldi..

Bu teklif, “Afrin ve Münbiç’te YPG’nin varlığının korunması ve Akdeniz’e açılan YPG/PKK koridorunun hayata geçme ihtimalinin korunması” anlamına geliyordu..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye top yekun bu öneriye karşı çıkıp, Afrin’de kararlılıkla harekatı sürdürürken..

Kılıçdaroğlu’ndan şoke eden açıklamalar geldi..

TERÖRE SİYASİ KALKAN

Kılıçdaroğlu, daha önce PKK’lılara, “hendek kazan arkadaşlar” YPG’lilere ise, “YPG terör örgütü değil, vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur”  demişti..

Mehmetçik’le omuz omuza mücadele eden Özgür Suriye Ordusu’nu da (ÖSO) DEAŞ ile ilişkilendirerek algı operasyonu düzenlemişti..

Kılıçdaroğlu, şimdi de Türkiye’nin sınır güvenliği için yeterli olan mesafenin öteye geçmesinin hata olacağını ve Afrin kent merkezine girmemesi gerektiğini söylüyor..

Yani, “teröristlerin Türkiye sınırından süpürülmesine” set çekmeye çalışıyor..

Yani, ABD’nin “kara gücüm” dediği YPG/PKK’yı korumak için gündeme getirdiği “sınırda 15-20 kilometrelik güvenli bölge olsun, Türkiye daha ilerisindeki PKK’ya dokunmasın” tezinin sözcülüğünü yapıyor..

Yani, terör örgütü YPG/PKK’ya  adeta “siyasi kalkan” oluyor..

KİME HİZMET EDİYOR?

Evet, fazla sürmedi..

Kurultayı “istediği gibi” atlatan CHP Genel Başkanı “fabrika ayarlarına” geri döndü..

Ve “Beyaz Saray’ın Türkiye’deki Sözcüsü” olarak siyasetine devam ediyor..

Ortadaki manzara bu..

Sadece şunu merak ediyorum;

CHP’ye oy verenler, “bu adam kime hizmet ediyor” diye hiç soruyorlar mı acaba?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar