ASLAN BURCUNDA DOLUNAY
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

ASLAN BURCUNDA DOLUNAY

09 Şubat 2020 - 09:53

 

ASLAN BURCUNDA DOLUNAY (9 Şubat 2020)
   9 Şubat Pazar sabahı saat 10:33’te aslan burcunun 20 derecesinde Dolunay gerçekleşecek. Dolunay sağlıksız olanın tamamlanması yani bitişleri anlatır. Ay, Güneş ile karşıt açı oluşturarak ışığıyla gizli olanları açığa çıkartıp, gerçekleri görmemizi sağlarken yeniliklere de yer açılmasına vesile olacaktır. 
   Aslan burcu; sabit nitelikte eril bir burçtur, bu da verilen kararların sabit ve kalıcılığını gösterirken, kişiye objektif bakış açısı ve başarı verir, sözünün geçmesini ister. Aslan burcu yüreğini ortaya koymak ve sevgiyle ilgilidir, ateş elementi oluşu ve yöneticisinin Güneş olması inisiyatif alma, bulunduğu alanda parlama verir. Güneş’in yüksek enerjisi özgüven ve cesaret sağlarken, kendimizi düşünüp kişisel davranmamıza neden olabilir. Doğum haritalarımızda aslan burcunun düştüğü alan lider, ünlü, canlı, özgüvenli, neşeli, eğlenceli olacağımız temaları gösterir. Aslan dolunayı; çocuklar, flört, aşk, cinsellik, yaratıcılık, sanat, sanatçı, eğlence, hobiler, tatil, turizm, altın, kuyumculuk, organizasyonlar, spekülatif işler, riskli kazançlar ve kumar gibi temalarla ilgili gündemler verebilir.
   Dolunay haritasının Yükselen’i koç burcu oluşu vereceğimiz kararların benmerkezci olmasını sağlayacaktır, yönetici Mars’ın ateş elementi yayda, asteroit (Toro) ile kavuşum, zorbalık, istismar, kaba kuvvet, patlama yangın gibi olaylara neden olabilirken askeri konular, inançlar, bağımsızlık, eğitmenler, medya, seyahat, yurtdışı, iç-dış ticaret, yabancı kültürler gündem oluşturabilir, dolunay ile üçgen açısı inisiyatif alma, cesur, atak ve düşünmeden girişilen dürtüsel davranışlara neden olabilir. Yükselen, Mars ve dolunayın büyük üçgen açıyla oluşan uçurtma açı kalıbının fokalinde ve evlilik evinin girişinde bulunan terazi burcundaki Juno, S pozisyonunda, akşam saatlerinde geri hareketine başlayacak, buda bize ikili ilişkiler, evlilik, hak hukuk konularında birtakım yüzleşmelerle, orta yol bulma çabaları, geri çeken durumlar, değişim ve dönüşüme direnç gösterme, egosal rekabet, mücadeleler ve ben-sen temalarının gündem oluşturabileceğini göstermektedir. Juno’nun, dolunay ve Güneş ile olan olumlu açıları ise aslan dolunayının sevgi ve sıcaklığıyla kalpleri yumuşatabileceği umudunu verirken, ayrılık anksiyetesi ve yaşam geçişleri (Persephone), kayıp duygusu(Orpheus), aşka düşmek(Eros)temaları Güneş kovayı öne çıkarabilir. Diğer yandan terazi burcundaki Juno’nun dispozitorü Venüs, koç burcunda ve 12. evde Chiron ile kavuşum bozma, feshetme, hatanın tekrarı, uçak yolculuğu(Apollo), gizli kapaklı ilişkiler, finans, sanatçılar, gizli düşmanlar, arkamızdan dönen entrikalar, düşüncesiz davranışlar sonucu gönül kırıklıkları, duygusal yaralar ve güvensizliğe(Psyche) neden olabilir. Rüyalar, hayaller ve sezgiler artarken, sislilik gerçekleri görmemizi engelleyecektir. Merkür 8° balıkta zararlı konumda, iyice yavaşladı, geri hareketine başlayacak ve 12. eve geçti, yardımcı görevlerde olma, yardımların gecikmesi, zorla evlendirilme duygusu(Circe) iletişim ve haberleşmemizi sezgilerimizle yürütebileceğiz bu süreçte, Ay düğümleri ile olumlu açıları ise umut vericidir. Aslan dolunayının en yüksek hayrımıza olması dileğiyle, sevgiyle

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar