ASLAN BURCUNDA YENİAY
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

ASLAN BURCUNDA YENİAY

01 Ağustos 2019 - 00:21

ASLAN BURCUNDA YENİAY
1 Ağustos 2019 saat 06:11’de aslan burcunun 8 derecesinde Yeniay gerçekleşiyor. Yeniaylar Güneş ve Ay’ın aynı derecede kavuşması ve gökyüzünde Ay’ın görülmeme halidir. Güneş ve Ay sabit ve eril burç aslandadır, buda başlatılan girişimlerin sabit ve kalıcılığını gösterirken, kişiye objektif bakış açısı verir, başarılı olur ve sözünün geçmesini ister, ateş elementi oluşu ve yöneticisinin Güneş olması ise inisiyatif alma, güzel başlangıçlar, giriştiği işte ve bulunduğu alanda parlama verir ve görünür olmasını sağlar. Haritalarımızda aslan burcunun düştüğü alan yaratıcı, canlı, özgüvenli, neşeli, eğlenceli olacağımız temaları gösterir. Çocuklarımızla vakit geçirmek ve onlarla çocuklaşmak isteriz Güneş aslan burcundayken, flört, eğlence, hobiler, tatil, turizm, altın, kuyumculuk, törenler ve spekülatif işler, riskli kazançlar ve kumar gibi temalarla ilgili girişimlerde bulunabiliriz. 
  Yeniay haritasının Yükseleni de aslan burcu, ilişkilerin gezegeni Venüs’te aslan burcuna henüz geçti, Venüs aslanda mutluluk ve şans faktörüne işaret eder, yeniayla kavuşum oluşu ise aşk, para, uyum, barış, estetik, güzellik, sanat ve sanatçı temaları, tatiller, eğlenceler, organizasyonların bu dönemde gündem oluşturabileceğini gösterir. Aslan burcunda olan Mars’ta yeniayda yerini almıştır, düşünmeden başlatılan girişimler, ilerleyen süreçte yerini keşkelere bırakacak enerjilere sebep olabilir, Mars’ın ateş enerjisinde oluşu ise patlama yangın gibi kazalara sebebiyet verebilirken askeri konularda gündem oluşturabilir. 
  Merkür aslan yeniayının hemen ardından durak hareketini sonlandırarak ileri hareketine başlayacaktır, yengeç/oğlak aksındayken geçmiş konuların gündem oluşturmasıyla bir arpa boyu yol alamadan havanda su dövmüştük, şimdi ise aslan yeniayının enerjisiyle, gelecek odaklı, ileriye dönük kalıcı girişimler ve yeniliklere açık olacağız. Merkür retro iken iletişimsel aksaklıklar, elektrikli aletlerin (teknolojik) arızalanması, dilimizin sürçerek sözümüzü anlatamamamız, başlattığımız girişimlerin bir türlü sonuç vermemesi vs gibi konulara maruz kalmıştık, 1 Ağustos itibariyle gezegenin hızını almasıyla birlikte bu gibi sorunlar düzene girecektir. 
 Yeniayın boğa burcundaki Uranüs’le kare açısı ise Venüs ve aslanın gölgesi olan keyif, lüks, gösteriş ve şatafata dalarak, harcamaların abartılması ve farklı şekilde karşımıza çıkması, dolayısıyla da maddi güvencemizin sıkıntıya düşmesiyle ilgilidir, bu sert açıya bu anlamda dikkat ederek önlem almamız, uzun vadede olası sorunları engelleyecektir. 
  Jüpiter, yöneticisi olduğu ateş elementi yay burcunda, yeniaya üçgen açısıyla destek vermektedir, Astroloji’de en büyük iyicil ve şans faktörü olarak. Jüpiter’in retrosu 11 Ağustos 2019’da son bulmasıyla yüksek eğitim, adalet sistemi,  inançlar, felsefe, turizm, yabancılar ve yabancı kültürlerle ilgili aksaklıklar son bulacaktır, bundan yay burcu (eğitim aksı) ve karşıtı ikizler burcu başta olmak üzere tüm burçlar olumlu olarak etkilenebilirler.
  Aslan burcu kalp, dolaşım, tansiyon gibi sağlık sorunlarına neden olabilir. Yeniay ve yine ateş elementi öncü koç burcunda ki Chiron ile üçgen açısı, son derece olumlu, şifalandırıcı etkiler sunmakta bizlere, bizi acıtan kendimiz kimliğimizle ilgili, dinmeyen yaralardan kurtulmamızı mümkün kılabilir. Venüs Chiron üçgeni yine ikili ilişkiler ile ilgili sünen yaralara bu Yeniay sürecindeki girişimlerle çözümler sunmakta bize, duygularımızın da bu anlamda şifalanması söz konusu aslan yeniayında.
  Aslan Yeniayının bütüne hayırlı olması dileğiyle, sevgiyle kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar