BAŞAK DOLUNAYI
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

BAŞAK DOLUNAYI

20 Şubat 2019 - 14:01


19 Şubat 2019'da başak burcunun 00°sinde dolunay gerçekleşecek, Güneş ise aynı anda 00° ile karşıtı balık burcuna geçiyor, tüm balık burçlarının doğum günlerini kutluyorum. Dolunaylar birşeylerin tamamlanması, sonuçlanması ile alâkalıdır, yenilere yer açmak için sunulan fırsatlardır. Dolunayın yöneticisi, balık burcunda Neptün ile kavuşum, ikili ilişkiler evinde, bu durum kişilere  Neptün'ün sisliliğinde birbirini görmeyen, anlamayan iletişimsel sorunlar yaşatabilir. Başak Dolunayı ise yükselende tek başına parlamakta hakimiyet onda yani.      Karşıtı Güneş ise sağlık evinde parlıyor. Tamda bu noktada sağlık konularında ihmal edilmiş, belkide fazla yorgunluk dolayısıyla hastalıklar açığa çıkıp gündem oluşturabilir.  Gündelik hayat, astlar, evcil hayvanlar, hijyen konuları, bulaşıcı hastalıklar için hassas bir süreç olduğunu düşünüyorum. 1/7 aksı ikili ilişkilerle ilgili ben/ sen dediğimiz alanda, birbirimizi suçlayabilir, ağır eleştirilerde bulunabiliriz, gerçeklerle bağdaşmayan sağlıksız iletişimsel durumlar söz konusu olabilir. Oysa empati yaparak, diğeriyle  yaratıcı sanatsal faaliyetlerde bulunarak, uyumu yakalamakta mümkün olabilir. 
  Henüz koç burcuna yeni geçmiş olan Chiron dolunaya 150 lik açısıyla, ikili ilişkiler ve para aksıyla ilgili ivedilikle yaralarımızı sarmaya davet ediyor bizi.
  Uranüs ve Mars'ın bu dolunayda 120'lik açısı,  uzak hedefler yabancılar yüksek eğitim inançlar ve kendi felsefemizi oluşturmakla ilgili bize fırsatlar sunmaktadır. Oğlak stelyumunda yer alan Satürn'ün Dolunayla sert açısı kadın, anne, çocuklar ve otorite figürleriyle ilgili sorunlara sebebiyet verebilir, fakat bu durum Neptün'ün sisi altında kalmamak kaydıyla iletişimle bertaraf edilebilir.
  Dolunay haritasında ağırlıklı toprak olmak üzere su elementininde yoğun olması bize, su/toprak uyumunun bu dolunayda etkin olacağını göstermektedir. İkili ilişkiler evindeki şans noktasıda buna dikkat çekmektedir. Zira yoğun sert açılara maruz kalan başak Dolunayında bu destekler ilaç gibi gelecektir. Bütünün hayrına olması dileğiyle.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar