GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNDA
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNDA

22 Haziran 2019 - 08:12

GÜNEŞ YENGEÇ BURCUNDA 

Güneş 21 Haziran-23 Temmuz 2019’da yengeç burcunda transit edecek(21 Haziran aynı zamanda yılın en uzun günü ve en kısa gecesi olma özelliğini taşır) Yengeç burcu olan tüm okurların doğum günlerini kutluyorum. Güneş ısı ve ışığının en kuvvetli olduğu, en uzun günlerin de yavaş yavaş yerini kısalan günlere bırakacağı bir süreçtir bu dönem. Yengeç burcu yaz mevsimini başlatmasından dolayı öncü niteliğini alır. Buda ona harekete geçme, inisiyatif ve sorumluluk alma özelliği vermektedir. Besleyen, yardım eden, anaç doğası vardır, bu onu güçlü kılarken, aynı zamanda zayıf yanıdır da. Korumacılık, kollamacılık ve güvenli alanda kalma isteği vardır, bunu en iyi sağlayan aile ve kökleridir. Yengeç korunmak amaçlı kabuğuna çekilir, büyük kıskaçları ise kendisini korumak için en güçlü silâhıdır, aynı zamanda sevdiklerinide sımsıkı tutmak ve bırakmamak kıskaçları sayesindedir, böylece diğerlerini kendisine bağlayarak duygusal güvencesini doyurmaktır amacı, fakat bu gölgesidir, annelik içgüdüsüyle onlara bakıp besler, ihtiyaçlarını giderir, bırakmaz. Geçmişine son derece bağlıdır, içgüdüsü ve hafızası çok güçlüdür. Vatanseverlik, ailenin varlıkları, toprakla ilgili meslekler, çiftçilik, bilinçaltı Yengeç burcunun özellikleridir. Karşıt burcu oğlaktır, zıt burçlar birbirini uyarıcı ve tamamlayıcı unsurlar barındırırlar, bunları iyi idrak ettiği takdirde, zıtlık ortadan kalkacaktır. 

    Yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay’dır, Güneş’ten sonra ikinci büyük ışıktır. Güneş’ten aldığı ışığı yansıtır. 2,5 günde bir burç değiştirir. Astrolojide geçmişimizi,  anneyi ve kadın figürünü temsil eder. Duygusal ihtiyaçlarımız ve olaylara verdiğimiz ilk tepkimiz Ay burcumuzla ilgilidir. Beslenme ve büyümeyi temsil eden Ay hassas yönümüzdür, duygularla 
ilgilidir, mantığı temsil eden burçlarda rahat edemez, tezat yaşar. Ay sıvılarla, okyanusları, dolayısıyla duygularımızdaki gel-gitleri, bilinçdışını temsil eder, kraliçe, kadın, kahraman, yönetici, aşçı, bazende büyümeyen fakat büyümesi gereken çocuktur, işte o zaman çevresine karşı verimli olabilir. Tepkiler, vesvese, evcimenlik, atalarımız, vatan, milliyetçilik, topraklarımız diğer  temsil ettikleridir.
 Sevgiyle kalın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar