TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Halime Canıtez

Halime Canıtez

ASTROLOJİ

TERAZİ BURCUNDA YENİAY

27 Eylül 2019 - 10:51

 

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
   28 Eylül 2019, saat 21:27’de 5° terazi burcunda yeniay gerçekleşecek. Bu gök olayında Ay ve Güneş aynı burç ve derecede birleşerek güçlü bir başlangıç, girişim enerjisi oluşturur, bir takım yeni kararlar alınır. Bu süreçte alınacak kararların doğruluğu önem arz eder, bunun sağlaması iyi yapılmalıdır. 
  Yeniayın terazi burcunda gerçekleşmesi; ikili ilişkiler, hak-hukuk, evlilik, ortaklık, eşitlik temalarının ön plana çıkacağını gösterir. 5. evde oluşu; yaratıcılığı, ön planda olmayı, eğlenceyi, gösterişi, liderleri ve çocukları işaret eder, Güneş’in doğal evidir, istek, cesaret ve ego ön plana çıkabilir. Ay ve Güneş’in Chiron 
ile karşıtlığı ise üzüleceğimiz çözümsüz bir konunun açığa çıkacağına işaret etmekte.
 Yeniayın dispozitorü Venüs ise; yöneticisi ve güçlü konumda olduğu terazide yeniaya eşlik etmektedir, güzellik, flört, sanat, estetik, para, barış, uyum ve uzlaşıyı temsil etmektedir. Venüs; öncü yengeçteki Kuzey Düğümü ve öncü oğlaktaki Güney Düğüm- Satürn ve Pluto ile kare açılarla bağlanarak oluşturduğu T-kare açı kalıbının fokalinde bulunarak, stres ve krize oldukça açık görünüyor, finans, kaynaklar ve aile içi problemleri açığa çıkarabilir, kadersel gündemler oluşabilir, yine terazi burcundaki Merkür ile kavuşum açısıyla bağlanması aynı temalara yazılı ve sözlü iletişim, ticaret, basın-yayın, yakın çevre, kardeşler, mesleki seyahatler ve eğitimin dahil olacağını göstermektedir. 
  Venüs, yönetici konumdaki Jüpiter’le destekleyici açıyla, partil derecededir, bu da ilişkiler, sevgi açısından umut vericidir. 
  Yeniayın Yükselen’i ise ikizler burcudur, yöneticisi Merkür ise Venüs ile kavuşumda oluşuyla; iletişim ve haberleşme temalarının yoğun geçeceğini gösterir. Yükselen’in Ay ve Güneş’e olan üçgen açısı; akıl ve mantıkla sorunları aşabileceğimizi gösterir. 
   Sonuç olarak hem destekleyici hem de mücadele gerektiren bir yeniay deneyimleyeceğiz, yapmamız gereken; sorumluluklarımıza sahip çıkıp, hak ve hukuk konularını dengelemeli çözülmesi gereken sorunlar için elimizi çabuk tutmamız, ilişkiler ve iletişimle ilgili harekete geçmeli, mali konularda temkinli olmalı, hava elementi ağırlıklı bu yeniayda ayaklarımızı yere sağlam basmalıyız. Sevgi varsa uyum, barışta var diyebileceğimiz terazi yeniayının, bütünün hayrına olması dileğiyle.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar