“BELEDİYEMİZ HEM ÜRETİCİYİ HEM TÜKETİCİYİ...

“BELEDİYEMİZ HEM ÜRETİCİYİ HEM TÜKETİCİYİ GÜLDÜRÜYOR”

Ülkemizde 21 Mayıs’ta kutlanan Dünya Süt Günü dolayısıyla süt üreticilerinin sorunlarına değinen CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü Halk Süt projesinden “Hem üreticinin, hem tüketicinin yüzünü güldüren önemli bir proje” diye bahsetti.

22 Mayıs 2021 - 12:36

Tüm dünyanın 1 Haziran’da kutladığı, ülkemizde ise 21 Mayıs’ta kutlanan Dünya Süt Günü dolayısıyla ülkemizdeki süt üreticilerinin AKP döneminde yaşadığı zorluklara değinen CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında bulunan ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin başarıyla yürüttüğü Halk Süt projesinden de övgüyle bahsetti. Başkan Nuri Cengiz’in yayınladığı mesajın tamamında şu ifadeler yer aldı;

“1 yılı aşkın süredir içerisinde bulunduğumuz pandemi süreci, tüm üretim sektörlerinde olduğu gibi süt üretiminde de ne yazık ki olumsuz etkiler yarattı.

Gerek okulların kapalı olması, gerek turizmin verimli işlemiyor olması dolayısıyla süt üreticileri oldukça zor zamanlardan geçmekte. Bu nedenle süt üreticilerimizin üzüntüsünü derinden paylaşıyor, 21 Mayıs Dünya Süt Günü’nü buruk bir sevinçle kutluyorum.

Süt ve süt ürünlerinin, özellikle çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerinde yarattığı etki yadsınamaz. Hayvansal protein ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan süt ve süt ürünleri, her yaştan insan grubu için oldukça önemli bir besin kaynağıdır.

Hayvancılık ve imalat açısından ekonomimize de büyük katkı sağlayan süt ve süt ürünleri, her ne kadar insanımız için büyük önem arz etse de; ne yazık ki AKP hükümetinin birçok gıda malzemesinde izlediği politika gibi üretimini desteklemekten geri durduğu bir sektördür.

Bu anlamda sütün önemini bilen, üreticiye ve tüketiciye gereken değeri veren bir yapıya sahip olarak Cumhuriyet Halk Partisi, yerel yönetimlerinde çeşitli projelerle üretici ve tüketici arasında köprü oluşturmakta.

Bu politikayı ise en başarılı yürüten belediyelerimizin başında Antalya Büyükşehir Belediyemiz gelmektedir.

31 Mart seçimleri öncesinde verdiği sözleri bir bir yerine getiren Muhittin Böcek Başkanımızın seçim vaatleri arasında bulunan Halk Süt projesi, oldukça başarılı bir biçimde yürütülmekte.

Büyükşehir Belediyemiz; Halk Süt projesi kapsamında Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği aracılığıyla üreticiden aldığı sütü, ihtiyaç sahibi ailelerle buluşturmakta.

5 yaşın altındaki çocukların sağlıklı gelişimini hedef alan proje kapsamında her aileye aylık 8 litre süt tedarik edilmektedir.

Gün geçtikçe hız kazanan, daha geniş üretim ve tüketim ağına ulaşan projede; 2021 yılının ilk 6 ayı için aylık 80 bin litre süt dağıtımı planlanmış ve planlandığı gibi uygulanmaktadır.

Günümüz Türkiye’sinde, AKP iktidarının görmezden geldiği, sahipsiz bıraktığı üreticiye birinci elden ulaşan Antalya Büyükşehir Belediyemiz; hem pandemi dolayısıyla zor günler geçiren üreticinin, hem de kötü giden ekonomik koşullar gereği süte erişimi zor olan ailelerin yüzünü güldürüyor.

Böylesi önemli bir gıda maddesini, üretimin desteklenmesi anlamında da oldukça fayda sağlayarak tüketiciyle buluşturulmasında öncülük eden; başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek olmak üzere, tüm büyükşehir belediyesi emekçilerimize teşekkür ediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece; halka hizmet devam edecektir!

Bugün yerel yönetimlerde sahip olduğumuz iktidar, halkın belediyeleri olarak halk için nasıl çalışıyor ise; Türkiye genelinde bizleri bekleyen iktidar da yalnız halk için çalışacak, halka hizmet için var olacaktır!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
 Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! YKS tercih tarihleri uzatıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! YKS tercih tarihleri uzatıldı
 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa ve Yunanistan yardım taleplerini geri çekti
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Fransa ve Yunanistan yardım...