Mühendis temizlik sektörüne damga vurdu

Mühendis temizlik sektörüne damga vurdu

Antalya Aksu’da 2017 yılında kurulan “WINKDRY Halı Yıkama ve Temizlik” firması kısa sürede sektöre damga vurdu. 20 metrekarelik evin balkonunda başlattığı serüveni 400 metrekarelik alana taşıyan, Kartal marka araçla başlayan halı teslim işini bugün geniş hacimli VİTO ile sürdüren ve hizmet kapasitesini günden güne arttıran genç girişimci Makine Mühendisi Sait Büyükkaya, hedeflerimiz büyük, azmimiz kaya gibi diyerek yoluna tam gaz devam ediyor.

26 Mart 2021 - 18:02

Halı Yıkama, Koltuk Yıkama, Genel Temizlik, Cam Temizliği, Ev Temizliği, Oto Detay Temizlik, Yatak Yıkama gibi hizmetleri kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ile gerçekleştirdiklerini belirten Büyükkaya, yılda ortalama 1500 adrese temizlik için gittiklerini, temizlik ve hijyen işi olduğundan pandemi döneminin kendilerini olumsuz etkilemediğini, önce memnuniyet ardından maddiyat anlayışının bunda en önemli paya sahip olduğunu anlatıyor.

‘Temizlik bizim işimiz’ diyen ve işinde profesyonel 5 kişilik kadro ile yol alan genç girişimci, kendi ürettiği FULSİL isimli temizlik malzemesi ve ayrıca solidworks yazılımından dizayn ettiği halı yıkama makinesi ile müşterilerine hizmet sağlıyor. Halı yıkama makinesinin o kadar iyi bir işlevi olduğunu belirtiyor ki zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayan bu makineden üretip satarak ekstra gelir kaynağı oluşturmayı bile hedefliyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitiren ve yüksek lisans yapan Sait Büyükkaya’nın temizliğe ekibinin dışında kendinin de gitmesi müşterilerde şaşkınlık yaratıyor. O ise bunu sorun eden patronlardan değil çünkü o işine aşık bir insan… Öğrencilik yıllarında erasmus kanalıyla Avrupa’da 17 ülke gezen ve temizlik şirketi fikrini bu gezilerde ortaya çıkaran Büyükkaya, meslek öğrenmek için bedavaya çalıştığı yeri Ağustos ayında devraldığını da belirtiyor. Başarı hikâyesini yeni şubelerle devam ettirmeyi de planlıyor.

www.winkdry.com

0552-311-23-11

 

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Necmiye köroglu
  1 ay önce
  Allah yolunu bahtını rızkını bollĺ bereketli eylesin nazarlardan korusun Allahımm maşşallah subhanalllahh
 • Bahattin çoban
  1 ay önce
  Yolun bahtın açık olsun yegen nice başarılara inşallah ESKİŞEHİRDEN Selamlar
 • Ramazan taş
  1 ay önce
  Maşallah Allah yolunu açık etsin inşallah örnek alınacak genç girişimci başarılar
 • Erkan kef
  1 ay önce
  Maşallah Allah yolunu açık etsin. Bu ülkenin senin gibi insanlara ihtiyacı var kardeşim
 • Şemsettin çoban
  1 ay önce
  Başarıl arın daim olsun said im sen bir işe el atıysan ve o yola baş koyduysan ALLAH\'IN izniyle başaramayacağın hiç bir şey yoktur yolun bahtın açık olsun tebrikler
 • MUSTAFA KÖKEN
  1 ay önce
  Dürüst ve çalışkan insan Rabbim yâr ve yardımcın olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kırcami, Muratpaşa konforuyla buluşacak
Kırcami, Muratpaşa konforuyla buluşacak
Başkan Genç, erzak dağıtımı yaptı
Başkan Genç, erzak dağıtımı yaptı