BİLAL KARAOĞLU: "Disiplin Önceliğimdir"

BİLAL KARAOĞLU: "Disiplin Önceliğimdir"

Günümüzün stresli dünyasında konforun çok önemli olduğu bir gerçek. Hele ki konu ısıtma ve soğutma sistemleri olunca. Antalya’da 2007 yılından beri; ısıtma, soğutma, havalandırma- klima tesisatı proje ve taahhüt uygulamalarında başarılı projeler üreten Karaoğlu Mekanik Isıtma ve Soğutma Sis. San. Tic. Ve Ltd.Şti’nin Kurucusu Bilal Karaoğlu’yla hem sektörü hem de gelecek hedeflerini konuştuk.

21 Temmuz 2018 - 19:58 - Güncelleme: 21 Temmuz 2018 - 20:07

Röportaj: Dilek BOZKURT ÖZGENÇ 

1983 yılında Kayseri’de doğan Bilal Karaoğlu 35 yaşında başarılı bir iş adamı. Isıtma, soğutma, havalandırma- klima tesisatı projeleri sektörüyle tanışması 2002 yılına dayanan Karaoğlu işini severek yapan ve başarılı bir isim. İlkokul mezunu olmasına rağmen bunu hiç dert edinmeyen kendini iyi yetiştiren Bilal Karaoğlu sektörde başarılı olduğunu fark edince önce 2007 yılında kendi şahıs firmasını kurmuş ardından da 2011 yılında KARAOĞLU MEKANİK LTD.ŞTİ olarak geliştirmiş. Gelişime, değişime ve büyümeye inanan Karaoğlu hedefini de koymuş: “Bundan sonraki hedefimiz daha kurumsallaşmak ve adımızı duyurmak.”

10 Kişilik Dev Kadro…

Isıtma, soğutma, havalandırma- klima tesisatı proje ve taahhüt uygulamalarını Gaziler Sanayi Sitesinde 350m² kapalı alanda sürdüren Bilal Karaoğlu bu faaliyetlerini 10 kişilik çalışkan, dinamik, becerikli ve işinin ehli 10 kişilik bir ekiple gerçekleştiriyor. Karaoğlu, “Amacımız Isıtma, soğutma, klima, havalandırma, sıhhi tesisat, mekanik tesisat işlerinde dünyadaki son teknolojik gelişmeleri takip ederek taahhüdünü üstlendiğimiz tesisleri teknik ve ekonomik gereklere uygun bir şekilde yaparak ülke ekonomisine, ilgili kurum ve birimlere sağlıklı, fonksiyonel, teknik ve estetik eserler kazandırmak” diyor.

Ağırlıklı olarak tek yönde değil de daha çok havalandırmanın birçok yönünde uzmanlaştığının altını çizen Bilal Karaoğlu, bu konuda hem kendisine hem de ekibine çok güveniyor. Çoğunlukla; 5 yıldızlı otellere, hastanelere, okullara ve bunun dışında büyük üretim yapan fabrikalara, birçok büyük restorantlara proje dahilinde hizmet verdiklerini belirten Bilal Karaoğlu, “Aynı anda hem üretiyoruz, ürettiğimiz bütün ürünlerin montajını da beraberinde yapıyoruz.  Üretimimizi 350 m² kapalı alanda elektronik makinelerimizle gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz ekipmanları kendi araçlarımızlaotel, fabrika ve restoran ayırmaksızın montajını da sağlıyoruz. Çünkü bizim için müşteri memnuniyeti birinci önceliktir” diyor.

Müşterilerimiz Hayal Kırıklığına Uğramaz…

Antalya’da bu kendi sektörlerinde faaliyet gösteren pek çok firma olduğunu ciddi bir rekabetin yaşandığını ancak kendi firmasının en iyi firma olduğunu iddia eden Bilal Karağolu, başarısının sırrını ve iş yapış şekillerini şu sözlerle açıklıyor: “Mesleğimde önceliğim müşterilerimin memnuniyetidir. İş yoğunluğundan dolayı çalışma saatlerimizde zorluk yaşayabiliyoruz. Tabi bunlar işimizin tatlı telaşları. Ama biz, planlarımızı müşterilerimizin isteklerine göre yapıyoruz ve taahhüt ettiğimiz projelerimizi dediğimiz günde teslim ediyoruz. En kaliteli ürünlerle en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Hiçbir şekilde müşterilerimizi hayal kırıklığına uğratmıyoruz bu şekilde müşterilerimizin memnuniyetini kazanıyoruz.”

 

“Plansız bir işe başlamam bu konuda çok disiplinliyimdir. Çalışan ekibimin düşünceleri ve fikirleri benim için çok önemlidir. Bir işte kesinlikle fikir alışverişi yapmak zorundayız. Yeri geldiğinde çok eğlenceli biriyim fakat konu işe geldiğinde ciddiyetimi korurum. İlgili biriyim, ailemle beraber vakit geçirmeyi seviyorum. Ekibime karşı düşünceli ve kibar biriyim bu ekibin sadece patronu değilim aynı zamanda arkadaşlarıyım. Her zaman düşünceleri ve istekleri benim için önemlidir.Ben bu işte basamak basamakta olsa başarının sonunu gördüm. Pes etmedikçe daha da ilerleyeceğimi, azmimle devam edeceğimi iletmek istiyorum.”

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Erdoğan bekiroglu
    1 ay önce
    Bir dönem yanında bulunduğum bilal kara oğluna bana öğrettikleri ve beni kendi öz kardeşinden ayırt etmeksizin patrondan çok abi kardeş ilişkisi içinde çalışmanın gururunu yaşıyorum yanında bulunduğum dönem içerisinde yeri geldiğinde 4 kişi yeri geldiğinde 70 kişi çalışmıştır ve hiç-bir çalışanın hakkını ayırt etmeksizin vermiştir işini önce kendi işi gibi yapıp daha sonra müşteriye sunması bilal kara oğlundan aldığım en büyük yol haritasıdır yıllar geçmesine rağmen eğer bugün bir yerlerden bu işi yapıp ekmek yiyorsak bilal kara oğlunun sayesinde ve öncülüğünde olduğunu nefes aldığım sürece unutmayacağım tüm calisma arkadaşlarına kolay gelsin başarılarının devamını rabbimden niyaz ederim saygılarımla ERDOĞAN BEKİROĞLU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ASTON MARTIN’İN İLK ‘SUV’U ‘DBX’TÜRKİYE’DEKİ SAHİPLERİNE KAVUŞUYOR
ASTON MARTIN’İN İLK ‘SUV’U ‘DBX’TÜRKİYE’DEKİ...
ÖDÜLLÜ TÜRK FİLMLERİ DİJİTAL ORTAMDA İZLEYİCİSİYLE BULUŞUYOR
ÖDÜLLÜ TÜRK FİLMLERİ DİJİTAL ORTAMDA İZLEYİCİSİYLE...