SEÇİM BİTTİ, BAHANELER DE BİTMELİ
Dilek Bozkurt Özgenç

Dilek Bozkurt Özgenç

DİLEKÇE
  • Youtube
  • Instagram

SEÇİM BİTTİ, BAHANELER DE BİTMELİ

21 Temmuz 2018 - 19:57

 

Bir seçimi üstelik ülkemiz ülkemizin geleceği için çok çok önemli olan bir seçimi geride bıraktık. Seçim ilk turda sona ererken, belirsizliğin bitmesi piyasalar adına olumluydu. Ancak sadece seçimi geride bıraktık. Makro ekonomik görüntüyü görmezden gelmememiz gerekiyor.

Türkiye’de enflasyon, cari açık, dış borç rakamlarında iyi bir görüntü yok. Ayrıca yurt dışı piyasalarda da bizim aleyhimizde bir fiyatlama var. Türkiye özeline gelecek olursak, özellikle Merkez Bankası'nın bağımsızlığı ve politika endişelerinin ilk etapta giderilmesi ve OHAL’in kalkması gerekiyor. Tabi bunlar sadece ilk kısım. Daha önemli olanları ise; finansal istikrar, mali disiplin ve reformların hızlı bir şekilde devreye girmesi şeklinde sıralayabiliriz.

Buraya kadar saydıklarımız ülkemizin reel gerçekleri ama bunlara da sürekli takılıp moral bozmamak gerek. Yani artık BAHANE değil ÜRETİM zamanı… Yani hayat devam ediyor, hele ki Antalya’mız ve bölgemizde… Tam da sezonun tüm hızıyla devam ettiği bu günlerde belki de seçimin ilk turda bitmesi piyasanın bu anlamda önünü açtı. İşletme sahipleri artık kendi işlerine fokuslandılar. Artık devir, çalışmak, çalışmak, çalışmak zamanı…

İKİ KAPAKLA KARŞINIZDAYIZ…

Zaten bizim de gördüğümüz bu. Çok şükür ki, Antalya ve çevresindeki tüm piyasada taşlar yerine oturmuş durumda. İşletmeler tüm enerjileriyle işlerine sarılmış durumda. Bu da bize güç, moral ve motivasyon verdi dergimize de yansıdı. Belki biz de modaya uyduk diyebiliriz ve İKİ KAPAK formatıyla bu ay karşınızdayız. Bir kapağımızda saklı cennet Yenişarbademli İlçesi ve onun başarılı belediye başkanını konu alırken diğer kapağımızda beacleriyle adından söz ettiren Lara’nın en popüler mekanı olan kelime anlamı da Lazca’da ‘deniz’ olan ZuğaBeach’in güzelliğini sayfalarımıza taşıdık. Özellikle hafta sonlarının popüler mekanı olan ZuğaBeach’i yaz bitmeden mutlaka deneyimlesiniz.

Bu kadar mı elbette değil, lezzet divanı olarak adından söz ettiren Divan-ı Sofra ile damak çatlatan lezzetleri size tanıtırken göz sağlımızın korunması için yapılması gerekenleri de dergimizde bulabilirsiniz. Mimar Yavuz Ünlü ile yaptığımız haberde de hem projeleri konuştuk hem de Antalya’nın mimarı açıdan nasıl göründüğünü… Kısaca sayfalarımızla sektörden haberler alacağınız gibi otomotiv sayfalarımızla da yeni çıkmış modelleri takip edebileceksiniz.

Her ay olduğu gibi yine dopdolu, yine çok dinamik bir dergi ile karşınızdayız. Her sayı için aynı heyacanı taşıyarak ilerlediğimiz bu yolculukta sizlerden aldığımız güç, beğeni ve takdir bizim en büyük moral kaynağımız. İyi ki varsınız… Gelecek ay görüşmek ümidiyle, sağlıcakla kalın…
 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar